Парламент Молдови створив спецкомісію з розслідування викрадення судді Чауса

Парламент Молдови створив спецкомісію з розслідування викрадення судді Чауса

Парламент Молдови створив спецкомісію з розслідування викрадення судді Чауса
УНІАН

Парламент Молдови створив слідчу комісію з розслідування обставин можливого викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса.

Про це повідомляє пресслужба парламенту Молдови.

Згідно з проєктом постанови, комісію створили для пошуку рішень щодо забезпечення прав осіб на території Молдови. Вона співпрацюватиме з державними органами та правоохоронцями, а також планує розглянути, як Чаус потрапив в Молдову.

"Комісія також представить пропозиції щодо ефективного і швидкого з'ясування обставин, щоб не допустити серйозного порушення прав людини, а також кримінального законодавства Республіки Молдова", – йдеться у повідомленні.

До комісії увійдуть дев'ять депутатів від усіх парламентських фракцій: Василе-Андрій Нестасе (голова комісії), Адріан Лебединський (заступник голови комісії), Григоре Новак (секретар комісії), а також Олександру Джіздан, Володимир Чеботар, Григоре Репешчук, Вадим Фотеску, Оазу Нантой, Федір Гагауз (учасники).

Також члени комісії мають запропонувати поправки до нормативних актів, щоб не допускати аналогічних випадків.

Що відомо

  • У 2016 році суддю Миколу Чауса затримали при отриманні хабаря у розмірі 150 тисяч доларів у справі щодо торгівлі наркотиками. Отримані гроші він закопував на своєму городі у літрових банках. Однак заарештувати суддю не вдалося, оскільки парламент не дав на це дозвіл. Згодом Чаусу вдалося втекти до Молдови. У листопаді 2016 року НАБУ повідомило, що Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук.
  • У березні 2021 року Україна подала запит на екстрадицію екссудді з Молдови, де він нині переховується.
  • 3 квітня адвокат Чауса Юліан Балан повідомив, що у Кишиневі невідомі викрали суддю-втікача. Згодом цю інформацію підтвердила поліція Молдови.
  • МЗС Молдови заявив, що оголошений за підозрою в хабарництві у міжнародний розшук український суддя Микола Чаус, якого викрали невідомі у Кишиневі, опинився в Україні разом із викрадачами.
  • Адвокат, який консультував молдовських захисників Чауса, Сергій Лисенко повідомляв, що в Молдові відсутні рішення, які дозволяють екстрадицію Миколи Чауса.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив міністра закордонних справ Молдови Ауреліу Чокоя, що державні установи України не причетні до викрадення з Молдови судді-втікача Миколи Чауса.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок