Україна подала запит на екстрадицію судді Чауса

Україна подала запит на екстрадицію судді Чауса

Ексклюзивно
Україна подала запит на екстрадицію судді Чауса
Екссуддя Микола Чаус. Фото: Слово і Діло

Україна подала запит на екстрадицію підозрюваного у корупції судді Миколи Чауса з Молдови, де він переховується із 2016 року.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Після відмови у наданні вказаному судді політичного притулку, який так само підтримала Коаліційна палата та Вища судова палата Республіки Молдова, суд першої інстанції Республіки Молдова розглянув запит України на екстрадицію підозрюваного судді", – розповіли в САП.

За попередніми даними, судове засідання з цього питання має відбутися 19 березня 2021 року.

Раніше Верховний суд Молдови остаточно відмовив у наданні політичного притулку українському судді Миколі Чаусу, який з 2016 року переховується на території країни.

Микола Чаус переховується у Молдові з 11 листопада 2016 року. Спершу він заявляв, що перебував на території країни під патронатом безпеки Молдови, але потім подав офіційне прохання про надання політичного притулку. Тодішній Президент Молдови Ігор Додон відмовив йому в наданні притулку, але це рішення було оскаржене Чаусом в суді.

У чому підозрюють Чауса

У 2012 році проти, на той час, судді Дніпровського районного суду Києва Чауса відкривали дисциплінарну справу, але він залишився на посаді. Чаус ухвалював рішення проти Автомайдану і був у списку на люстрацію Міністерства юстиції. Зокрема, взимку 2014 року Чаус виніс вирок за фальсифікованими справами проти активістів Автомайдану.

У 2015 році Тимчасова спеціальна комісія перевірила дії Чауса і вирішила, що він порушив присягу і має бути звільнений, однак він знову не пішов з посади. У 2016 році суддю затримали при отриманні хабара у 150 тисяч доларів у справі кримінального провадження щодо торгівлі наркотиками. Отримані гроші суддя закопував на своєму городі в літрових банках. Попри те, що суддю спіймали на хабарі, заарештувати його не змогли, оскільки Рада не дала на це дозвіл. Запит про згоду на затримання Чауса послали до парламенту, а наступного дня після викриття у хабарництві суддя не прийшов на роботу.

Слідчі Національного антикорупційного бюро обшукали будинок Чауса і знайшли в його городі банки з хабарами. При цьому Чауса затримати не вдалося і він втік до Молдови. У листопаді 2016-го НАБУ повідомило, що Інтерпол оголосив Чауса у міжнародний розшук.

Читайте також

У МВС пояснили, чому екссуддя Чаус зник з розшуку Інтерполу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок