Велика Британія вийшла з ЄС

Велика Британія вийшла з ЄС

Велика Британія вийшла з ЄС
. https://www.theguardian.com/

31 січня о 23:00 за лондонським часом (01:00 за Києвом) Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу.

У Лондоні Brexit відсвяткували на центральній площі міста. Так зване Brexit Party влаштувала партія, яку очолює борець за незалежність Британії від ЄС Найджел Фарадж.

Велика Британія вийшла з ЄС
Прапор ЄС винесли з"будинку Європи", де регулярно проходять зустрічі голів країн ЄС. https://www.theguardian.com/

На Даунінґ-стрит спроєктували цифровий годинник, який вів зворотній відлік до моменту виходу Сполученого королівства з ЄС. Годинник Біґ-Бен так і не задзвонив: не вистачило ані часу, ані зібраних на краудфандингу грошей.

Прем'єр Джонсон у своєму зверненні до британців заявив, що Brexit — це "не кінець, а лише початок, момент, коли починається світанок, піднімається завіса й розпочинається новий акт нашої величної національної п’єси".

Не всі святкували Brexit. У Шотландії, яка голосувала проти виходу з ЄС, урядовий будинок підсвітили кольорами Євросоюзу, а біля парламенту лунала "Ода радості" – гімн ЄС.

Після 31 січня Британія вступає у перехідний період, під час якого Лондон домовлятиметься з Європейським союзом про умови майбутньої співпраці. Він триватиме до кінця 2020 року.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що ці переговори не будуть простими, але наголосила, що "Німеччина хоче залишитися близьким партнером і другом Британії".

Як відомо:

  • Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
  • Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вирішив провести перевибори в парламент 15 жовтня 2019 року після того, як законодавці знайшли можливість ухвалити законопроєкт проти "жорсткого Брекзіту".
  • Консервативна партія Великої Британії на чолі з Джонсоном перемогла на позачергових парламентських виборах і забезпечила собі абсолютну більшість, отримавши 361 голос.
  • 23 січня 2020 року британський парламент затвердив законопроєкт про вихід країни з ЄС та передав документ на підпис королеві Єлизаветі ІІ. Того ж дня вона підписала документ.
  • 24 січня Європарламент підписав угоду про Брезкіт.
  • 29 січня депутати Європарламенту ратифікували угоду про Брекзіт (за 621 голос, проти 49).
  • Президент Володимир Зеленський зробив британцям подарунок до Брекзіту - тимчасовий безвіз.
  • У Британії ж кажуть, що після Брекзіту візовий режим для українців залишиться.
На початок