Євросоюз підписав угоду про вихід Великої Британії

Євросоюз підписав угоду про вихід Великої Британії

Євросоюз підписав угоду про вихід Великої Британії
Фото: Paul Fiedler

Офіційний Брюссель поставив підпис під UK Withdrawal Agreement. Тепер рішення має затвердити Європарламент.

"Сьогодні я підписав UK Withdrawal Agreement (угоду про Брекзіт — ред.) разом з Урсулою фон дер Ляєн (президентка Європейської комісії — ред.). Усе обов'язково зміниться, але наша дружба залишиться. Ми починаємо новий розділ як партнери та союзники. Чекаємо з нетерпінням, щоб написати цю нову сторінку разом", — написав у Twitter президент Європейської ради Шарль Мішель.

29 січня Європейський парламент має ратифікувати угоду.

Як відомо:

  • Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вирішив провести перевибори в парламент 15 жовтня 2019 року після того, як законодавці знайшли можливість ухвалити законопроєкт проти "жорсткого Брекзіту".
  • Консервативна партія Великої Британії на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном перемогла на позачергових парламентських виборах і забезпечила собі абсолютну більшість, отримавши 361 голос.
  • 23 січня британський парламент затвердив законопроєкт про вихід країни з ЄС та передав документ на підпис королеві Єлизаветі ІІ.
  • Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% тих, хто проголосував, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
На початок