Євродепутати відзначили ратифікацію Брекзіту піснею

Євродепутати відзначили ратифікацію Брекзіту піснею

Євродепутати відзначили ратифікацію Брекзіту піснею
europarl.europa.eu

Після емоційної дискусії в Брюселі депутати Європарламенту ратифікували Угоду про Брекзіт, підтримавши її 621 голосом проти 49.

Деякі з британських депутатів Європарламенту заявили, що сподіваються, що Великобританія повернеться колись повернеться до Євросоюзу, повідомляє BBC.

Після голосування члени Європарламенту відзначили вихід Великобританії, заспівавши шотландську новорічну пісню Auld Lang Syne.

Підписуючи лист, що підтверджує згоду ЄС, президент парламенту Девід Сассолі заявив, що вибудовуючи майбутні стосунки, обидві сторони мають дослухатися до слів покійного члена парламенту від лейбористів Джо Кокса і визнати, що "нас об'єднує більше, ніж нас розділяє".

"Ви залишаєте ЄС, але ви завжди будете частиною Європи. Дуже важко прощатися. Ось чому, як і мої колеги, я скажу "арівідерчі", - сказав Сассолі.

Велика Британія має залишити ЄС 31 січня о 23:00 за Грінвічем.

Як відомо:

  • 24 січня Європарламент підписав угоду про Брезкіт.
  • Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вирішив провести перевибори в парламент 15 жовтня 2019 року після того, як законодавці знайшли можливість ухвалити законопроєкт проти "жорсткого Брекзіту".
  • Консервативна партія Великої Британії на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном перемогла на позачергових парламентських виборах і забезпечила собі абсолютну більшість, отримавши 361 голос.
  • 23 січня британський парламент затвердив законопроєкт про вихід країни з ЄС та передав документ на підпис королеві Єлизаветі ІІ.
  • Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% тих, хто проголосував, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.

На початок