Тимчасовий безвіз: Зеленський зробив британцям подарунок до Брекзіту

Тимчасовий безвіз: Зеленський зробив британцям подарунок до Брекзіту

Тимчасовий безвіз: Зеленський зробив британцям подарунок до Брекзіту
Unsplash

Президент Володимир Зеленський запроваджує тимчасовий безвізовий режим (з 31 січня) в'їзду в Україну для громадян Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії.

"Запровадити на період з 31 січня 2020 року до 30 січня 2021 року безвізовий режим в'їзду в Україну та транзитного проїзду через територію України для громадян Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, якщо термін їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів", — йдеться в указі президента від 29 січня.

Документ набуває чинності з дня його опублікування.

Безвізовий в'їзд британців до України запровадив третій президент Віктор Ющенко у 2005 році. Однак ця норма з 1 лютого 2020 року не діятиме, оскільки Велика Британія виходить з Євросоюзу.

Як відомо:

  • Вихід Великої Британії з Євросоюзу (Брекзіт) має відбутися 31 січня о 23:00 за Гринвічем. До кінця 2020 року діятиме перехідний період.
  • Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
  • Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вирішив провести перевибори в парламент 15 жовтня 2019 року після того, як законодавці знайшли можливість ухвалити законопроєкт проти "жорсткого Брекзіту".
  • Консервативна партія Великої Британії на чолі з Джонсоном перемогла на позачергових парламентських виборах і забезпечила собі абсолютну більшість, отримавши 361 голос.
  • 23 січня 2020 року британський парламент затвердив законопроєкт про вихід країни з ЄС та передав документ на підпис королеві Єлизаветі ІІ. Того ж дня вона підписала документ.
  • 24 січня Європарламент підписав угоду про Брезкіт.
  • 29 січня депутати Європарламенту ратифікували угоду про Брекзіт (за 621 голос, проти 49).
На початок