У посольстві Британії пояснили, чи залишаться візи для українців після Брекзіту

У посольстві Британії пояснили, чи залишаться візи для українців після Брекзіту

Ексклюзивно
У посольстві Британії пояснили, чи залишаться візи для українців після Брекзіту
Фото: Paul Fiedler

Візовий режим для українців після виходу Великої Британії з Євросоюзу залишиться, повідомили в посольстві цієї країни.

"Після виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу вимоги щодо правил перетину кордону для українців залишаться незмінними, тобто громадянам України необхідно буде й надалі отримувати візи для поїздок до Великої Британії", — розповіли Суспільному в дипустанові.

Там додали, що візова політика Великої Британії завжди була незалежною від ЄС. "Сполучене Королівство не було частиною Шенгенської угоди, тому й вихід зі складу Євросоюзу не має впливу на питання віз для українців", — уточнив працівник посольства.

Посолкиня Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс у ролику для користувачів Facebook відповіла на популярні питання щодо Брекзіту. Зокрема, сказала, що цей процес не означає змін правил подорожей для українців та британців.

Як відомо:

  • Вихід Великої Британії з Євросоюзу (Брекзіт) має відбутися 31 січня о 23:00 за Гринвічем. До кінця 2020 року діятиме перехідний період.
  • Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
  • Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вирішив провести перевибори в парламент 15 жовтня 2019 року після того, як законодавці знайшли можливість ухвалити законопроєкт проти "жорсткого Брекзіту".
  • Консервативна партія Великої Британії на чолі з Джонсоном перемогла на позачергових парламентських виборах і забезпечила собі абсолютну більшість, отримавши 361 голос.
  • 23 січня 2020 року британський парламент затвердив законопроєкт про вихід країни з ЄС та передав документ на підпис королеві Єлизаветі ІІ. Того ж дня вона підписала документ.
  • 24 січня Європарламент підписав угоду про Брезкіт.
  • 29 січня депутати Європарламенту ратифікували угоду про Брекзіт (за 621 голос, проти 49).
  • Президент Володимир Зеленський своїм указом запроваджує тимчасовий безвізовий режим (з 31 січня 2020 року до 30 січня 2021 року) в'їзду в Україну для громадян Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії. Безвізовий в'їзд британців до України запровадив третій президент Віктор Ющенко у 2005 році. Однак ця норма з 1 лютого 2020 року не діятиме, оскільки Велика Британія виходить з Євросоюзу.
На початок