Підкомітет з безпеки вакцин Всесвітньої організації охорони здоров'я заявив, що причинно-наслідковий зв'язок між вакциною AstraZeneca і виникненням тромбів з низьким вмістом тромбоцитів вважається вірогідною, проте не підтверджений.
Як повідомили у ВООЗ, щоб повністю зрозуміти потенційний зв'язок між вакцинацією і можливими факторами ризику, необхідні спеціалізовані дослідження. Нині ж випадки виникнення тромбозу у вакцинованих людей дуже рідкісні.
"Слід оцінювати рідкісні побічні ефекти після імунізації з урахуванням ризику смерті від хвороби COVID-19 і потенціалу вакцин для запобігання інфекцій і зниження смертності від хвороб. У цьому контексті слід зазначити, що на сьогодні у всьому світі від COVID-19 померло не менше 2,86 мільйона чоловік", – йдеться у повідомленні.
У ВООЗ додали, що підкомітет збереться наступного тижня, аби розглянути додаткові дані та випустити подальші рекомендації.
Раніше комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів виявив можливий зв'язок між вакциною AstraZeneca та рідкісними проблемами згортання крові у людей, які отримали вакцину. Регулятор дійшов висновків, що ризик виникнення тромбів повинен бути внесений в список дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше AstraZeneca).
Що відомо
- З початком березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
- Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес щеплення препаратом AstraZeneca. Країни чекали на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
- Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
- 18 березня Європейська агенція з лікарських засобів дійшла висновку, що вакцина проти коронавірусу від AstraZeneca є безпечною та ефективною.
- Франція та Італія відновили використання вакцини AstraZeneca після висновку Європейської агенції з лікарських засобів про її безпечність.
- Уряд Швеції дав дозвіл на відновлення вакцинації препаратом AstraZeneca осіб віком понад 65 років.
- У МОЗ повідомили, що всі вакцини AstraZeneca, виготовлені на різних виробничих майданчиках, є взаємозамінними.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу