Представник європейського регулятора підтвердив зв’язок вакцини AstraZeneca з утворенням тромбів

Представник європейського регулятора підтвердив зв’язок вакцини AstraZeneca з утворенням тромбів

Представник європейського регулятора підтвердив зв’язок вакцини AstraZeneca з утворенням тромбів
. AP

Високопосадовець Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Марка Кавалері повідомив в інтерв’ю італійській газеті про те, що між використанням вакцини AstraZeneca та випадками тромбозу існує зв’язок. Водночас він наголосив, що ефективність препарату переважає над ризиками від його застосування.

Про це Кавалері, який очолює відділ вакцин агентства, заявив в інтерв’ю газеті Il Messaggero.

"На мій погляд, ми можемо сказати це зараз: очевидно, що існує зв'язок з вакциною. Але ми досі не знаємо, що саме викликає цю реакцію", – зазначив Кавалері.

За словами посадовця, EMA має офіційно підтвердити цю інформацію найближчими годинами. При цьому він додав, що протягом тижня має бути оприлюднена нова оцінка можливого причинно-наслідкового зв’язку між застосуванням вакцини та утворенням тромбів.

"Ми намагаємося отримати точну картину того, що відбувається, щоб детально визначити зв’язок цього синдрому з вакциною", – сказав Кавалері.

Посадовець також додав, що наявні свідчення підтверджують те, що такі випадки тромбозу частіше спостерігаються у молодих людей, в першу чергу у жінок віком до 55 років.

"Були випадки навіть у віці від 50 до 60 років, є і чоловіки, близько 20 відсотків. Середній вік – близько 45-47 років", – зазначив він.

Водночас Кавалері наголосив, що навіть попри ці дані співвідношення між користю та ризиком від препарату зберігається на користь вакцини.

Що відомо

  • З початком березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
  • Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес щеплення препаратом AstraZeneca. Країни чекали на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
  • 18 березня Європейська агенція з лікарських засобів дійшла висновку, що вакцина проти коронавірусу від AstraZeneca є безпечною та ефективною.
  • Франція та Італія відновили використання вакцини AstraZeneca після висновку Європейської агенції з лікарських засобів про її безпечність.
  • Уряд Швеції дав дозвіл на відновлення вакцинації препаратом AstraZeneca осіб віком понад 65 років.
  • У МОЗ повідомили, що всі вакцини AstraZeneca, виготовлені на різних виробничих майданчиках, є взаємозамінними.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок