Зеленський не виключає введення "ковідних" паспортів

Зеленський не виключає введення "ковідних" паспортів

Оновлено
Зеленський не виключає введення "ковідних" паспортів
. Офіс президента

Президент Володимир Зеленський не виключає можливого введення паспортів вакцинації для тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу.

Про це він заявив під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

За словами президента, рішення про введення таких документів буде залежати від лінії поведінки інших держав. Якщо інші країни зроблять такі паспорти вакцинації обов'язковими, то і Україна "відповість дзеркально". При цьому він наголосив, що Європа не надасть права на вільне пересування своєю територією громадянам, які не вакцинувалися проти COVID-19.

Окрім того, Зеленський відзначив, що держава може скасувати карантинні обмеження для людей, які або зробили щеплення проти коронавірусу, або вже перехворіли та мають антитіла.

"Ми будемо скасовувати будь-які заборони, особливо для людей, які вакцинуються чи які перехворіли на COVID-19", – розповів президент.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що Україна розглядає можливість впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації проти коронавірусу.

Паспорти з інформацією про проведення щеплення проти коронавірусу вже запровадив Ізраїль. Також таку можливість розглядають Угорщина, Данія та Польща.

Як зазначив натомість міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, питання паспортів щеплень у більшості країн світу все ще не вирішене.

"Наскільки мені відомо, жодних комплексних рішень з приводу паспортів щеплень немає. В одних країнах кажуть "а давайте, в інших – ми не будемо". Тому якогось системного рішення з цього приводу не існує, відбувається рефлексія під тиском пандемії і вимоги до урядів щось робити", – зазначив він під час виступу на форумі.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я розраховує отримати перші заявки на реєстрацію вакцин проти коронавірусу для екстреного медичного застосування вже цього тижня.
  • Уряд України розробив дорожню карту вакцинації проти COVID-19, відповідно до якої до початку 2022 року щеплення мають отримати половина населення країни.
  • За попередню добу в Україні виявили 2 141 новий випадок захворювання на коронавірус, серед них 130 дітей та 71 медпрацівник.
  • Компанія Pfizer планує майже вдвічі збільшити швидкість вироблення вакцин проти коронавірусу.
  • Угорський національний центр охорони здоров'я (NNK) видав дозвіл на застосування в країні російської вакцини "Спутник V". Таким чином Угорщина стала першою європейською країною, яка дозволила використання препарату російського виробництва.
  • Наприкінці січня уряд Угорщини сертифікував вакцину проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinopharm.
  • За даними ВООЗ, кількість вакцинованих від COVID-19 у світі перевищила кількість хворих.
  • ВООЗ заявила, що у світі щодня скорочується кількість нових випадків інфікування COVID-19.
  • У ВООЗ заявили, що заможні країни скупили більшу частину вакцин від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали препарати.
На початок