Зеленський не виключає введення "ковідних" паспортів

Зеленський не виключає введення "ковідних" паспортів

Оновлено
Зеленський не виключає введення "ковідних" паспортів
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський не виключає можливого введення паспортів вакцинації для тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу.

Про це він заявив під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

За словами президента, рішення про введення таких документів буде залежати від лінії поведінки інших держав. Якщо інші країни зроблять такі паспорти вакцинації обов'язковими, то і Україна "відповість дзеркально". При цьому він наголосив, що Європа не надасть права на вільне пересування своєю територією громадянам, які не вакцинувалися проти COVID-19.

Окрім того, Зеленський відзначив, що держава може скасувати карантинні обмеження для людей, які або зробили щеплення проти коронавірусу, або вже перехворіли та мають антитіла.

"Ми будемо скасовувати будь-які заборони, особливо для людей, які вакцинуються чи які перехворіли на COVID-19", – розповів президент.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що Україна розглядає можливість впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації проти коронавірусу.

Паспорти з інформацією про проведення щеплення проти коронавірусу вже запровадив Ізраїль. Також таку можливість розглядають Угорщина, Данія та Польща.

Як зазначив натомість міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, питання паспортів щеплень у більшості країн світу все ще не вирішене.

"Наскільки мені відомо, жодних комплексних рішень з приводу паспортів щеплень немає. В одних країнах кажуть "а давайте, в інших – ми не будемо". Тому якогось системного рішення з цього приводу не існує, відбувається рефлексія під тиском пандемії і вимоги до урядів щось робити", – зазначив він під час виступу на форумі.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я розраховує отримати перші заявки на реєстрацію вакцин проти коронавірусу для екстреного медичного застосування вже цього тижня.
  • Уряд України розробив дорожню карту вакцинації проти COVID-19, відповідно до якої до початку 2022 року щеплення мають отримати половина населення країни.
  • За попередню добу в Україні виявили 2 141 новий випадок захворювання на коронавірус, серед них 130 дітей та 71 медпрацівник.
  • Компанія Pfizer планує майже вдвічі збільшити швидкість вироблення вакцин проти коронавірусу.
  • Угорський національний центр охорони здоров'я (NNK) видав дозвіл на застосування в країні російської вакцини "Спутник V". Таким чином Угорщина стала першою європейською країною, яка дозволила використання препарату російського виробництва.
  • Наприкінці січня уряд Угорщини сертифікував вакцину проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinopharm.
  • За даними ВООЗ, кількість вакцинованих від COVID-19 у світі перевищила кількість хворих.
  • ВООЗ заявила, що у світі щодня скорочується кількість нових випадків інфікування COVID-19.
  • У ВООЗ заявили, що заможні країни скупили більшу частину вакцин від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали препарати.

Вибір редакції

На початок