Угорщина запроваджує COVID-сертифікати

Угорщина запроваджує COVID-сертифікати

Угорщина запроваджує COVID-сертифікати
. Гергей Гуяш / фото Hungary Today

Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.

"Ми сподіваємось, що цей документ також допоможе якнайшвидше привести ситуацію до норми", - заявив керівник адміністрації прем’єр-міністра країни Гергей Гуяш, передає Hungary Today.

За його словами, документ буде видаватися тим, хто отримав другу дозу вакцини із вказанням дати останнього щеплення. Ті, хто одужав від коронавірусу, отримають сертифікат із датою їхньої виписки з лікарні, першого негативного тесту на COVID-19 після хвороби або десятого дня після першого позитивного ПЛР-тесту. Обидва типи сертифікатів видаватимуть безкоштовно.

Водночас, Гуяш зазначив, що наразі уряд не визначив, які права надаватимуться власникам таких сертифікатів.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський не виключає можливого введення паспортів вакцинації для тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
  • Уряд Греції звернувся до Єврокомісії з пропозицією запровадити паспорти вакцинації для тих, хто зробив щеплення від коронавірусу.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
На початок