Проміжні вибори на 87 округу: поліція розпочала 17 кримінальних проваджень

Проміжні вибори на 87 округу: поліція розпочала 17 кримінальних проваджень

Проміжні вибори на 87 округу: поліція розпочала 17 кримінальних проваджень
Колаж - Суспільне Карпати

На Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, пов'язаних із порушеннями під час довиборів на 87 округу з центром у Надвірній. Про це інформує Національна поліція України, пише Суспільне Карпати.

Зокрема, 12 із них — через порушення виборчого законодавства, ще п'ять стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.

Після перевірки інформації поліцейські склали 12 адмінпротоколів, які стосувалися здебільшого порушень щодо виготовлення або розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Крім того, одне кримінальне провадження розпочали за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України), ще одне – за фактом використання підроблених документів (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України). П'ять – за фактами підкупу виборців (ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України), чотири – за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності (ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України).

Також у період із 2-го по 3-тє квітня поліцейські розпочали шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів на шести дільничних виборчих комісій.

Під час досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях провели огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитали свідків, зокрема представника кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК, 64 членів ДВК, у тому числі голів, заступників та секретарів, вісім працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщена ОВК. Окрім того, заплановано низку оперативних заходів та слідчих дій.

"Поліцейські Івано-Франківщини ретельно вивчають усі повідомлення, у тому числі інформацію в мережі Інтернет, про можливі порушення виборчого законодавства і після проведення першочергової перевірки надають усім подіям правову кваліфікацію", – йдеться у дописі.

За всіма розпочатими кримінальними провадженнями проводиться розслідування.

До слова, Івано-Франківський окружний суд визнав незаконним рішення про перерахунок бюлетенів ДВК № 260028 у селі Монастирчани.

Нагадаємо, на дільничній виборчій комісії № 260028 села Монастирчани вибори визнали недійсними. За таке рішення проголосувало 12 членів ОВК. Це мотивували тим, що при підрахунку не виявили пакета з контрольними талонами. На дільниці перемагав Шевченко – 172 голоси, але при перерахунку виявили 79. За Вірастюка на цій дільниці проголосувало 93 людей.

Загалом на п'яти ДВК округу 87 вибори визнали недійсними: на виборчій дільниці № 260025 у Маняві, на дільниці у селі Парище, 260028 села Монастирчани, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі.

Читайте також

На початок