Кандидату у нардепи Шевченку відмовили у задоволенні позову щодо Надвірнянської ОВК

Кандидату у нардепи Шевченку відмовили у задоволенні позову щодо Надвірнянської ОВК

Кандидату у нардепи Шевченку відмовили у задоволенні позову щодо Надвірнянської ОВК
колаж - Суспільне Карпати

Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалив, що рішення ОВК округу 87 щодо перерахунку голосів на дільниці № 261029 у Микуличині є законним. І таким чином відмовив у задоволенні позову кандидатові в народні депутати Олександрові Шевченку до Надвірнянської ОВК.

Про це повідомив кандидат в депутати Шевченко, пише Суспільне Карпати.

На результати суду чекали о 22-й годині третього квітня. Вже за опівніч суд повідомив рішення, каже один з членів ОВК Євген Ковальов.

"Чітко у рішенні суду є, що комісія діяла у правовому полі і ми закон не порушували. І відправлення на перерахунок було цілком обгрунтоване", — сказав Євген Ковальов.

Адвокат Олександра Шевченка Андрій Сторожук переконує, що дільнична виборча комісія № 261029 дотрималася усіх умов щодо пакування і транспортування бюлетенів. Однак ОВК відправила її через це на перерахунок.

"Ті формальні ознаки, які комісія придумала, були підставою, щоб відкрити пакети і перенести їх в те приміщення, де було втручання. Ці мішки пошкодили. Як наслідок – внесли зміни у кількості бюлетенів саме за Шевченка. Таким чином перемогу заберуть у Шевченка", – каже Сторожук.

Адвокат вважає, що ОВК вийшла за межі свого уповноваження, переслідуючи меркантильну мету.

"Користуючись повторним перерахунком, а саме – паузою між зберіганням виборчої документації і безпосередньо діями по перерахунку – якраз відбулися дії третіх сторін. Відповідні заяви є у правоохоронних органах. Через швидкоплинність процесу і швидкі дії окремих представників ОВК, вони стараються зменшити кількість голосів за Шевченка. Ми хочемо у юридичній площині доказати, що це – всупереч закону", – розповів Андрій Сторожук

Відповідач у цій справі – ОВК в одномандатному виборчому округу № 87.

ЇЇ представник у суді не міг зрозуміти, чим порушені права позивача.

“Чому позивач так боїться повторного перерахунку? Незрозуміло. Ті обставини, які стали причиною для перерахунку – це відсутність прізвищ та печатки на пакеті. Цей пакет можна придбати будь-де. Чим таке рішення порушує – незрозуміло. Адже закон зобов’язує прийняти рішення про перерахунок, якщо є ознаки розпечатування пакетів. От швидше таке затягування підрухунку незрозуміле”, – сказав адвокат відповідача.

Також довірена особа Олександра Шевченка розповіла, що планують подати позови по дільницях, які відправили на перерахунок. Всього було 20 таких ДВК.

До цього довірена особа кандидата в депутати Олександра Шевченка Сергій Лукач подав скаргу у Центрвиборчком щодо ймовірного грубого порушення законодавства окружною виборчою комісією на округу № 87.

Нагадаємо, на Прикарпатті з 28-го березня тривав підрахунок голосів на проміжних виборах до Верховної Ради України.

Станом на четверте квітня на п'ятьох дільницях вибори визнали недійсними. Це ДВК № 260025 у Маняві, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі, № 260028 села Монастирчани та ДВК № 260515 у селі Парище.

На Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. О 6:50 члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними.

На початок