Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси

Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси

Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси
Фото: Суспільне Карпати

Минув тиждень, як відбулися проміжні вибори до Верховної Ради на округу 87, що на Івано-Франківщині, однак боротьба за голоси між кандидатами Олександром Шевченком від партії "За майбутнє" та Василем Вірастюком від "Слуги народу" продовжується, пише Суспільне Карпати.

28-го березня увечері соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила дані екзит-полу по виборах народного депутата України в одномандатному округу № 87. Лідером виборчих перегонів став Олександр Шевченко – 32,4 %. За даними екзит-полу, за Василя Вірастюка проголосувало 29,4 %. Але увечері цього ж дня про перемогу заявили обидвоє кандидатів.

Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси
Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси. Facebook

30-го березня о 02:02 надійшло повідомлення від чергового поліцейського про замінування окружної виборчої комісії округу № 87. Членів дільничних виборчих комісій вивели на вулицю правоохоронці. Виборча документація залишилася у приміщенні. Згодом голова ОВК Руслан Кашніков, зіславшись на погане самопочуття, залишив приміщення. З ним пішов і один з ІТ-спеціалістів. Більше його ніхто не бачив.

Половина членів ОВК пішла з приміщення і на зв'язок не виходила. ОВК роботу припинила, бо не було кворуму.

Після обіду ЦВК внесла зміни до складу окружної виборчої комісії. Замість Руслана Кашнікова ОВК очолив його однопартієць Олексій Остроухов. Однак не минуло і доби, як Центрвиборчком припинив повноваження Олексія Остроухова та призначив головою окружної виборчої комісії Андрія Лозинського.

Вночі 31-го березня група депутатів від "Слуги Народу" приїхала на Франківщину, щоб з’ясувати ситуацію з підрахунком голосів у 87-му виборчому округу.

Удень нардепи разом з Вірастюком прийшли до приміщення окружної виборчої комісії № 87. Між ними та прихильниками Шевченка виникли суперечки. Саме тоді депутат Микола Тищенко переплутав Прикарпаття із Закарпаттям.

Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси
Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси. Фото: Рух ЧЕСНО

Вдень 31-го березня Олександр Шевченко оприлюднює зведену таблицю з голосами виборців та відсотками, поданими за кожного кандидата, а також сканкопії всіх протоколів зі 117-ти виборчих дільниць округу № 87.

Цього ж дня о 20:30 окружна виборча комісія округу відновила підрахунок голосів на довиборах у Раду.

Вночі першого квітня під час засідання члени ОВК почали відправляти на перерахунок бюлетені дільничних виборчих комісій, де переважно перемагав кандидат Олександр Шевченко. Через це почалися сварки і сутички між нардепами, членами ОВК та представниками Вірастюка та Шевченка. Окружна виборча комісія пакетом проголосувала за те, щоб позбавити права присутності представників кандидатів і журналістів.

Загалом 20 дільничних виборчих комісій відправили на повторну процедуру перерахунку бюлетенів.

Згодом кандидат у нардепи Олександр Шевченко звинуватив штаб партії "Слуга народу", від якої балотувався Василь Вірастюк, у підкупі виборців. У дописі на сторінці Facebook він повідомив, що крадіжку бюлетенів кандидата Олександра Шевченка забезпечували працівники спецпідрозділів СБУ.

Увечері першого квітня Євген Ковальов, який був довіреною особою кандидата у нардепи Василя Вірастюка, склав свої повноваження і став членом ОВК округу 87 замість Олександра Кушлика.

Вночі другого квітня під час перерахунку бюлетенів з ДВК 261030, що у Микуличині, ОВК виявила нестачу бюлетенів за Шевченка. Євген Ковальов запропонував винести на голосування питання про те, щоб визнати вибори на ДВК 261030 недійсними. 11 членів ОВК проголосували "за".

За кілька годин вибори на дільничній виборчій комісії № 261027 у Яремчі також визнали недійсними.

Читайте також: "Члени ОВК крутять собі законом, як хочуть" — Комітет виборців України

Станом на 22:00 третього квітня на чотирьох дільницях вибори визнали недійсними — № 260025 у Маняві, № 260028 села Монастирчани, № 261030 у Микуличині та № 261027 у Яремчі. Вночі четвертого квітня до списку дільниць, в яких голосування визнали недійсним, додалася дільниця у селі Парище.

У шести ДВК виявили нестачу бюлетенів за кандидата Шевченка.

Члени і голови дільничних виборчих комісій запевняють, що коли пакували бюлетені на ДВК, усе збігалося. Це можуть засвідчити і спостерігачі, і представники кандидатів у депутати.

Слід зазначити, що голова ОВК Андрій Лозинський, коли очолив комісію, побачив, що мішки з виборчою документацією були відкриті і неопломбовані.

Андрій Лозинський
Андрій Лозинський. Суспільне Карпати

"Я не був присутній, як приймалися ці бюлетені. Можливо вони халатно приймалися. Багато є мішків просто відкритих. Ці мішки з виборчою документацією мали би бути опломбовані. З приводу відкритих мішків я в поліцію не звертався, тому що я їх не приймав, приймала комісія іншого складу. Попередній голова нічого не казав, я його навіть в очі не бачив", — зазначив Лозинський.

Де поділися бюлетені, голова окружної виборчої комісії нічого не сказав і порадив звернутися до членів ДВК і ОВК, які на той час приймали документи.

Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси
Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси. Суспільне Карпати

Зауважимо, що ініціатором визнання виборів на дільницях недійсними є член ОВК Євген Ковальов, який був довіреною особою кандидата у нардепи Василя Вірастюка.

До слова, впродовж 2-3 квітня двічі до ОВК приїжджала бригада медиків швидкої, щоб надати допомогу головам дільничних виборчих комісій, які непритомніли. Одну з них госпіталізували до лікарні.

Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси
Довибори у Раду на Франківщині: боротьба за голоси. Суспільне Карпати

Станом на 6:30 на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. О 6:50 члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними.

За інформацією Руху ЧЕСНО, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %, Олександр Шевченко — 29,69 % . Розрив — менше 750 голосів.

Зараз в Івано-Франківському окружному адміністративному суді триває засідання, на якому розглядають позов кандидата в народні депутати Олександра Шевченка проти Надвірнянської ОВК.

На початок