Світоліна уперше за півтора року здобула перемогу над тенісисткою із топ-10 рейтингу WTA

. AP

Востаннє вона зустрічалася із лідерками світового тенісу на Підсумковому турнірі-2019.

Українка Еліна Світоліна, здолавши чешку Петру Квітову, здобула першу перемогу над тенісисткою із топ-10 світового рейтингу.

Для перемоги над десятою ракеткою світу українці знадобилося майже 2 з половиною години та три сети. Світоліна програла першу партію, однак у наступних двох здолала чешку із рахунком 7:5.

Крім того, що Світоліна уперше перемогла тенісистку із топ-10 рейтингу WTA, вона уперше за півтора року отримала суперницю такого рівня. Востаннє вона грала проти рейтингових тенісисток на Підсумковому турнірі-2019.

На турнірі у Китаї Світоліна дійшла до фіналу, у якому поступилася чинній першій ракетці світу Ешлі Барті. Перед тим українка перемогла чотирьох суперниць із топ-10 - Софію Кенін, Сімону Халєп та Кароліну Плішкову на груповій стадії, а також Белінду Бенчіч у півфіналі.

Чому Світоліна не грала із суперницями із топ-10 перед турніром у Маямі?

Однією із головних причин стала пандемія коронавірусу, яка відтермінувала проведення тенісних змагань. Світоліна уперше вийшла на корт після паузи лише на турнірі в Римі проти росіянки Анастасії Павлюченкової (16 вересня).

Після відновлення тенісних змагань і до турніру у Маямі Світоліна зіграла 27 матчів (19 перемог, 8 поразок). Найвищою за рейтингом суперницею українки за цей час була білоруска Аріна Сабалєнка, яку Світоліна здолала у півфіналі на турнірі в Страсбурі.

Не грала Світоліна із топ-тенісистками і до пандемії коронавірусу. Після Підсумкового турніру-2019 вона зіграла 15 матчів, а найвищою за рейтингом суперницею за той час стала естонка Анетт Контавейт (22-а), якій вона поступилася на турнірі ITF у Таллінні.

В 2021 році найрейтинговішою суперницею Світоліної була ще одна білоруска, Вікторія Азарєнка. Їй українка поступилася у півфіналі на турнірі в Катарі.

Поразки Еліни Світоліної після відновлення тенісного сезону

• 19 вересня 2020-го. Маркета Вондрушова (19-а ракетка світу), чвертьфінал (Рим).
  • 6 жовтня 2020-го. Надя Подорошка (131-а), чвертьфінал (Відкритий чемпіонат Франції).
  • 21 жовтня 2020-го. Марія Саккарі (23-а), 1/8 фіналу (Острава).
  • 11 січня 2021-го. Вероніка Кудерметова (46-а), чвертьфінал (Абу-Дабі).
  • 5 лютого 2021-го. Еліза Мертенс (20-а), чвертьфінал (Мельбурн).
  • 15 лютого 2021-го. Джессіка Пегула (61-а), 1/8 фіналу (Відкритий чемпіонат Австралії).
  • 4 березня 2021-го. Вікторія Азарєнка (14-а), чвертьфінал (Доха).
  • 9 березня 2021-го. Свєтлана Кузнєцова (41-а), 1/16 фіналу (Дубай).

• У світовому рейтингу WTA Світоліна займає 5-е місце.
  • Після поразки на Підсумковому турнірі-2019 Світоліна здобула дві перемоги на турнірах WTA - в Монтерреї та Страсбурі.

• 31 березня - матч Світоліної проти Анастасії Севастової у чвертьфіналі турніру в Маямі (початок - о 2:00 за київським часом).