Світоліна дотисла Квітову у 3-сетовому трилері на турнірі в Маямі

Світоліна дотисла Квітову у 3-сетовому трилері на турнірі в Маямі Твіттер Tennis Channel

Перемога над чешкою дозволила українці вийти в чвертьфінал.

В 1/8 фіналу турніру WTA в Маямі на Еліну Світоліну очікувала дуель із представницею Чехії Петрою Квітовою.

На шляху до четвертого раунду змагань Світоліна оформила вольову перемогу проти американки Шелбі Роджерс, а також здолала росіянку Єкатеріну Алєксандрову.

Наступною суперницею українки стала Петра Квітова. Світоліна зіграла із чешкою 10 матчів, у семи з яких зазнавала поразки. Хоча останні два поєдинки закінчувалися на користь української тенісистки - в групі Підсумкового турніру 2018 року та у виставковому матчі в липні 2020-го.

На турнірі в Маямі шляхи Світоліної та Квітової перетнулися знову. Перемогу втретє поспіль здобула українка

Як Світоліна зіграла проти Квітової?

Розпочати перший сет Світоліна могла значно успішніше. За рахунку 1:1 здобула два брейк-поїнти на подачі Квітової. Проте чешка відігралася і взяла гейм. А у наступному зробила те, що не вдалося українці і вийшла вперед - 3:1.

У підсумку перший сет закінчився за Квітовою. Чеська тенісистка знову зробила брейк на подачі суперниці, хоча Світоліна була близькою до успіху. Українка двічі відігравала сет-поїнти та навіть здобувала перемогу, але гейм, а разом із ним і перша партія закінчилися на користь Квітової.

Друга партія у виконанні обох тенісисток складалася значно обережніше. Ані Світоліна, ані Квітова не віддавали гейми на власних подачах та навіть не дозволяли одна одній здобувати брейк-поїнти.

Вирішальним моментом сету став брейк, який зробила українка за рахунку 5:5, після чого взяла і гейм на власній подачі та перевела матч у третій сет.

У третій партії Світоліна продовжувала забирати один гейм за іншим, зробивши два брейки на подачах Квітової. Однак після 0:3 чешка зробила те саме, що і Світоліна - два брейки у відповідь та гейм на власній подачі, зрівняши рахунок. А у наступному геймі навіть вийшла вперед.

Світоліна знову вийшла вперед, взявши два наступних гейми. Однак, ведучи в рахунку 30:0, програла гейм, дозволивши Квітовій його зрівняти - 5:5.

Тим не менш, перемогу в матчі здобула саме українка. Світоліна зробила брейк на геймі подачі Квітової, після чого виграла і наступний гейм, забезпечивши вихід у чвертьфінал.

Матч між тенісистками тривав майже 2 з половиною години. Світоліна менше помилялася, аніж Квітова на подачах (4 подвійні помилки проти 9), однак врятувала всього 29% брейк-поїнтів - чешка - 62%.

Маямі. WTA 1000. Четвертий раунд

Петра Квітова (Чехія, 9) - Еліна Світоліна (Україна, 5) 1:2 (6:2, 5:7, 5:7)

У чвертьфіналі суперницею Світоліної стане переможниця протистояння Анастасія Севастова - Ана Конюх.

Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartБіатлонТеніс