Оголошено другий конкурс на посаду виконавчого директора УКФ

Оголошено другий конкурс на посаду виконавчого директора УКФ

Оголошено другий конкурс на посаду виконавчого директора УКФ УКФ

Наглядова рада Українського культурного фонду оголосила конкурс на посаду Виконавчого директора УКФ. Строк прийому документів з 29 березня 2021 року по 16 квітня 2021 року.

До участі у конкурсі не допускаються особи, які:

 • визнані в установленому порядку недієздатними або їх дієздатність обмежена;
 • мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або  не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 • є близькими особами або членом сім’ї керівників органу управління.

Ознайомитися з повним переліком документів та вимог можна тут.

Інформацію про подальший перебіг відкритого конкурсу оприлюднять на офіційному сайті фонду. Чи відбудуться зміни у процедурі голосування, поки що не повідомляється.

Що відомо

Нагадаємо, що наглядова рада Українського культурного фонду не змогла проголосувати за нового виконавчого директора інституції під час першого конкурсу. Жоден претендент на посаду не набрав більшості голосів. До складу Наглядової ради входять 9 осіб.

Голоси були розподілені наступним чином:

 • В'ячеслав Жила – 0 голосів;
 • Станіслав Которобай – 1 голос;
 • Леся Миськів – 0 голосів;
 • Сергій Міранков – 0 голосів;
 • Анастасія Рагімова – 4 голоси;
 • Жанна Румко – 0 голосів;
 • Юлія Савостіна – 1 голос;
 • Олег Соснов – 2 голоси;
 • проти всіх – 1 голос.

Вибори керівника УКФ стали резонансною історією два тижні тому, коли Спілка концертної індустрії України, яка з'явилася лише у лютому цього року, звинуватила УКФ, а значить і його керівника Юлію Федів, у порушеннях при видачі грантів. Суть звинувачень – грантову підтримку отримували фізичні особи (ФОП), які не мали потрібних КВЕДів. УКФ відповіло тим, що порушень не було і послалось на закон.

Міністерство культури та інформаційної політики після цього розповсюдило свій погляд на ситуацію, сказавши, що "УКФ не погоджував із мінкультом виділення грантів за неосновним КВЕДом".

16 березня УКФ та СКІУ зустрілися та домовилися розібратися у ситуації, а також заявили:

"СКІУ та УКФ спільно занепокоєні, що ситуація може бути використана третіми особами у власних цілях і призвести до інформаційних маніпуляцій".

До цього скандалу очільниця Фонду Юлія Федів вважалася головною претенденткою на посаду виконавчого директора.

Що таке УКФ

УКФ – державна установа, що заснована з метою фінансової підтримки культурних проєктів, сприяння доступу громадян до національного культурного надбання та підтримки культурного розмаїття й інтеграції української культури у світовий культурний простір. Основна функція фонду – аналіз грантових заявок, видача грантів на культурні проєкти та моніторинг їхнього виконання.

Перший конкурс на посаду виконавчого директора УКФ було оголошено у лютому 2021 року. До цього його три роки очолювала Федів, ставши першою директоркою інституції.

Від початку на конкурс подалось 13 кандидатів, троє не пройшли перший тур, ще двоє – Вікторія Шторм та Юлія Федів – відкликали свої документи.

Читайте також:

Хто така Рагімова, якій не вистачило одного голосу під час голосуваня за голову УКФ

Концертна індустрія звинуватила УКФ у порушеннях при видачі грантів. Що відбувається?

Держаудитслужба визначила, що УКФ видав гранти на 4 млн гривень з порушеннями

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше