Держаудитслужба визначила, що УКФ видав гранти на 4 млн гривень з порушеннями

Держаудитслужба визначила, що УКФ видав гранти на 4 млн гривень з порушеннями

Держаудитслужба визначила, що УКФ видав гранти на 4 млн гривень з порушеннями
УКФ

Державна аудиторська служба України опублікувала звіт з аудиту використання коштів, направлених на боротьбу з пандемією COVID-19. Одним із напрямків аудиту була перевірка доцільності використання грошей, спрямованих на Міністерство культури й інформаційної політики. Зокрема й коштів, які розподілялися через Український культурний фонд та Український інститут книги.

За результатами аудиту ДАСУ визначила, що по програмі інституційної підтримки УКФ використав 3,85 млн грн в нецільовому напрямку, а ще 792 тисячі грн з порушенням власних інструкцій. Ще 62 млн грн з наданих на розподілення фондом не було використано. Загалом на програму було виділено 581 млн грн.

Серед порушень ДАСУ зазначає виділення коштів компаніям, основний вид діяльності яких не належить до креативних індустрій. Зокрема:

  • ФОП Кравець І.М. — 402,5 тис. грн.
  • ТОВ “Щастя Кідс” — 995,1 тис. грн.
  • ТОВ “Діджитал Люкс Медіа” — 999,9 тис. грн.
  • ФОП Максимів М.Ю. — 402,4 тис. грн.
  • ФОП Руденко Н.В. — 373,9 тис. грн.

Ці компанії мали КВЕДи, відмінні від тих, які зазначені в Додатку 1 програми “Культура в часи кризи: інституційна підтримка”.

Також дві компанії мали дату реєстрації, яка не збігалася з Інструкцією до програми. Це ФОП Карналлі А.М. та ТОВ “ЕЛПС Компані”.

У рекомендаціях наприкінці звіту ДАСУ пропонує УКФ “вжити у встановленому законом порядку заходи щодо повернення до державного бюджету кошти (гранти інституційної підтримки) використані за нецільовим призначенням у сумі 3 856,1 тис. грн та використані всупереч Інструкції у сумі 792,1 тис. грн”.

Також ДАСУ радить надалі ввести механізм затвердження грантів на рівні Міністерства культури й інформаційної політики.

Зазначимо, що про ці порушення раніше заявила Спілка концертної індустрії України. Зокрема у своєму матеріалі вона згадувала порушення ФОП Кравець І.М., ТОВ “Щастя Кідс”, ТОВ “Діджитал Люкс Медіа” та ФОП Карналлі А.М.

Після заяви СКІУ УКФ відповіли, що вони не допускали порушень, і ця заява є спробою тиску на виконавчу директорку Юлію Федів напередодні перевиборів. Міністерство культури заявило, що УКФ подало неправдиві факти щодо ролі МКІП у розподілі коштів. На сторону СКІУ став голова фракції “Голос” Ярослав Железняк, який заявив про те, що подав заяву про вчинення кримінального правопорушення в НАБУ, а потім заявив, що відкликав її. Врешті-решт, СКІУ, Железняк, Федів та УКФ домовилися про діалог.

Усі ці події відбувалися напередодні виборів нового виконавчого директора УКФ. Юлія Федів, яка обіймала цю посаду останніх три роки, знялася з конкурсу за день до його проведення. Під час конкурсу не вдалося визначити нового виконавчого директора через брак голосів.

Державний аудит грантів інституційної підтримки проходив в межах роботи фонду на підтримку індустрій, які постраждали від наслідків пандемії. Про нього було оголошено в листопаді минулого року.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант