Мінкульт заявив, що УКФ поширив неправдиві факти про роль установи у розподіленні грантів

Мінкульт заявив, що УКФ поширив неправдиві факти про роль установи у розподіленні грантів

Мінкульт заявив, що УКФ поширив неправдиві факти про роль установи у розподіленні грантів

Міністерство культури та інформаційної політики прокоментувало конфлікт, який точиться навколо Українського культурного фонду та Спілки концертної індустрії України.

У заяві Міністерства зазначено, що в офіційній позиції Українського культурного фонду, розміщеній на сайті УКФ, подано неправдиві факти щодо ролі Мінкульту у розподілі грантів:

  • Міністерство не втручається в оперативну діяльність УКФ щодо розподілу коштів грантів інституційної підтримки;
  • УКФ не погоджував із Мінкультом виділення грантів за неосновним КВЕДом.

У заяві сказано, що в листі УКФ до МКІП №1319-02/02-13 від 05.11.2020 року УКФ зазначив, що дирекція УКФ приймала рішення щодо визначення основного виду діяльності саме за основним КВЕДом, що зазначений у витягу із ЄДРПОУ. Також цим листом УКФ повідомив МКІП, що ця вимога була основною для проходження технічного відбору заявниками, щоб забезпечити виконання вимог закону щодо підтвердження відповідності економічної діяльності заявників, як тих, що належать до культурних та креативних індустрій.

У заяві Мінкульт звернув увагу, що вони не погоджували кожен окремий договір та до компетенцій МКІП не належить перевірка заявників на відповідність технічним вимогам УКФ, зокрема щодо дотримання вимоги щодо основного коду КВЕД заявників.

"Тому арбітром в цьому випадку повинна стати третя сторона, а саме правоохоронні та контролюючі органи, що розберуться в цій ситуації та дадуть належну правову оцінку діям УКФ", – сказано у заяві мінкульту.

У чому звинуватили УКФ

Спілка концертної індустрії України (СКІУ) випустила статтю, у якій зібрала 20 грантових угод інституційної підтримки, під час видачі яких Український культурний фонд (УКФ) нібито порушив правила видачі грантів. Здебільшого порушення стосуються незбіжності основного КВЕДу із КВЕДом у грантовій заявці, дати реєстрації, яка не збігається з умовами УКФ та відсутності факту здійснення діяльності заявником.

УКФ відповів, що жодних правопорушень не було. У коментарі Суспільному Культура пресслужба Фонду запевнила, що "до конкурсу були допущені організації, в яких основний код економічної діяльності не відповідав Додатку 1 до Інструкції для заявників, але був наявний в переліку відповідно до наданого заявником витягу з ЄДР”. Про це йдеться в інструкції для заявників (с.6) та новині на сайті УКФ.

"Процедури, за якими працює Фонд, є складними, але регламентованими. Конкурсний відбір проєктів відбувається у кілька етапів, а остаточне рішення про погодження підтримки проєктів приймається Наглядовою радою Фонду. Також важливо пам'ятати, що наша діяльність узгоджується та координується Міністерством культури та інформаційної політики України", – відповіли на запит Суспільного Культура.

На що треба звернути увагу

Сканадал навокло УКФ збігся в часі із конкурсом на посаду нового виконавчого директора УКФ. Його має обрати Наглядова рада УКФ, склад якої сформувався 20 січня. Найвигіднішим переможцем конкурсу вважається Юлія Федів, яка очолювала УКФ перед тим і створила цю установу "з нуля".

Директор Довженко-Центру Іван Козленко написав у Фейсбуці, що стаття СКІУ є свідомим тиском на Юлію Федів.

“Це – свідома дискредитація провідної культурної інституції України й прицільний удар по її директорці Юлія Федів, яка знайшла в собі сили податися на конкурс на посаду виконавчої директорки фонду, щоб запобігти впровадженню в ньому ручного управління”, – написав Козленко.

Схожу позицію висловила колишня заступниця міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк.

УКФ також пов’язують появу матеріалу СКІУ із тиском напередодні конкурсу. Даємо повну відповідь Фонду на запит Суспільного Культура:

"Згадана вами публікація є анонімною, а Спілка концертних індустрій України – організація, яка на даний момент відсутня у Державному реєстрі юридичних осіб. Ми не хочемо когось безпідставно і бездоказово звинувачувати.

Маємо лише чіткі й промовисті факти, на основі яких кожен може зробити власні висновки. Наприклад, 29 грудня 2020 року та 4 січня 2021 року ми оприлюднили підписані угоди з тими заявниками, які отримали гранти за програмою інституційної підтримки. Жодної негативної реакції з боку громадськості чи медіа не було. 8 лютого Наглядова рада УКФ ухвалила рішення про оголошення конкурсу на посаду виконавчого директора. 11 лютого було створено ГО “Спілка концертної індустрії України”. 9 березня було завершено прийом пакетів документів від кандидатів на посаду виконавчого директора УКФ. Вже 10 березня в Facebook і на сайті СКІУ почали з'являтися публікації про нібито порушення з боку УКФ".

***

Суспільне Культура підготувало статтю про конфлікт навколо УКФ, де ретельно розібрало позиції Спілки концертної індустрії України та Українського культурного фонду; перевірила чи дійсно були порушення у КВЕД та запитала експертів, які можуть бути підстави для звинувачень, які виникли уперше з моменти появи установи, яка почала працювати у 2017 році.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше