Хто така Рагімова, якій не вистачило одного голосу під час голосуваня за голову УКФ

Хто така Рагімова, якій не вистачило одного голосу під час голосуваня за голову УКФ

Хто така Рагімова, якій не вистачило одного голосу під час голосуваня за голову УКФ

24 березня Наглядова рада Українського культурного фонду не змогла обрати нового виконавчого директора установи. Жодному з восьми кандидатів не вистачило голосів.

Згідно із законом "Про УКФ", (ч. 3 стаття 8), виконавчий директор Фонду обирається Наглядовою радою за результатами публічного та прозорого конкурсу у порядку, визначеному Регламентом. У регламенті зазначено, що обраним виконавчим директором вважається кандидат, який за результатами голосування набрав більше половини голосів присутніх на засіданні членів Наглядової ради.

Наглядова рада УКФ складається з дев'яти членів. Всі вони були присутні на засідання 24 березня, тобто кандидату потрібно було отримати 5 голосів.

Під час голосування 24 березня найбільшу кількість голосів – чотири – отримала Анастасія Рагімова. Інші кандидати або нуль, або 1-2 голоси. Був і той, хто проголосував проти всіх.

На записі чутно, як хтось питає: "Якщо проти всіх, значить хтось не проголосував?"

Відповідь: "Ні, всі проголосували".

Про Анастасію Рагімову відомо, що на дострокових виборах до Верховної ради у 2019 році вона називала себе політологом і була у виборчому списку партії "Слуга народу" – 170 номер. Разом зі своїм чоловіком була присутня на з'їзді партії Зеленського, де сфотографувалася з одним із соратників президента Русланом Стефанчуком. Але перед подачею документів у Центральну виборчу комісію Анастасію виключили з виборчих списків через суперечливу репутацію.

Згідно з розслідуванням журналістського проєкту "Схеми", чоловік Анастасії Насіб Рагімов неодноразово мав проблеми з законом: в 2017 році його затримували в аеропорту "Бориспіль", інкримінуючи йому приховування від досудового розслідування.

Крім того, Рагімова затримували в 1999 році, а в 2003 році притягали до відповідальності за двома статтями кримінального кодексу.

У автобіографії, яку кожен кандидат має подати в УКФ, Рагімова не зазначила факту участі у виборчій кампанії. Вона вказала, що працювала:

2017 – 2019 рік: телеведуча, авторський проєкт “Business Lunch з Анастасією Рагімовою”, ТОВ “Золота Середина” (медіахолдинг "Обозреватель"), (за сумісництвом).

2020 рік: викладач суспільно-політичних дисциплін, Університет сучасних знань (за сумісництвом).

2017 – і до сьогодні: аукціонний дім "АСG". Консультант із інклюзивного мистецтва; Vakulenko Art Consulting. Експерт з сучасного українського мистецтва.

"Коли відбувалася війна, завжди знімали патріотичне віно. Кіно"

Під час співбесіди на посаду виконавчого директора Фонду Рагімова зазначила:

Хто така Рагімова, якій не вистачило одного голосу під час голосуваня за голову УКФ
 • "Я виросла на серіалі "Моя прекрасна няня".
 • "Ми стикаємося з проблемами війні, тому кожен проєкт повинен мати ідеологічну складову. Не коректно критикувати діяльність попередньої влади, але я передивилася деякі проєкти. Вони взагалі суперечать підтримці національних цінностей. Якщо в нас буде ідеологічна складова і політична експертиза проєктів, то ми будемо тоді через миротворчу функцію, через мистецтво пропагувати національні цінності".
 • "Коли відбувалася війна, завжди знімали патріотичне віно. Кіно".
 • "Щодо експертних рад. Потрібно провести ротацію кадрів".
 • "Потрібно створювати туристичні магніти".
 • "УКФ потрібно мати партнерські взаємини з Українським інститутом при міністерстві закордонних справ".
 • "Потрібно привести законодавство щодо авторських прав до європейських норм".
 • "Потрібно ставати на мобілізаційні рейки".
 • "Підтримка нових форм мистецтва. Тим паче цифрового мистецтва. На минулому тижні було продано картину за 69 мільйонів доларів. Це картина цифрового мистецтва. Я знаю, що це дуже гарний спосіб поповнювати державну скарбницю. Тому що намалювати таку картину коштує близько п'яти тисяч гривень. Ми можемо надати грант. А продати мінімально можемо за одну тисячу доларів на відкритому аукціоні".
 • "Я знаю, що Олексій Адольфович долучився до проєкту "Дом", який спрямований на трансляцію програм на окуповані території."
 • "Тільки соціологічні опитування можуть конкретно вимірювати наші показники щодо того, чи є коректною наша діяльність, чи правильно ми рухаємося".
 • "Необхідно створити експертну раду фахових політологів, які повинні перевіряти проєкти щодо відповідності національній державній гуманітарній політиці".

Питання членів Наглядової ради:

 • Як ви забезпечите прозоре, цільове і ефективне використання коштів УКФ? "Виконавчий директор не одноосібно приймає рішення. Він приймає рішення за допомогою Наглядової ради. І я буду завжди спиратися на вашу думку, як членів Наглядової ради. По-друге, я хочу переглянути експертні ради, зробити ротацію".
 • Чи достатня взаємодія УКФ з профільним міністерством, з міжнародними інституціями, з громадськими організаціями? "Цій інституції всього три роки. Ми багато вимагаємо від інституції, якій три роки. Вона занадто молода. ... Я професійний медіаменеджер. Я розумію, наскільки важлива медійна діяльність. На жаль, дуже багато хто, особливо з регіонів, взагалі не помічав роботи Фонду як такої. Фонд дуже молодий, і не було, на жаль, серйозної громадської підтримки. Я хочу наполягати на медійності всіх проєктів. Потрібно робити масштабні, резонансні проєкти задля того, щоби Фонд був почутий. Це перше. А по-друге, міністр виступав з ініціативою створення центрів культурних послуг, а я пропоную створити центри культурних ініціатив".

"Культура робиться з низу. Є директор школи. Він хоче заснувати драматичний кружок чи трупу з балету. І в нього немає коштів. І приходять батьки до нього, а він каже: "Йдіть, в мене немає коштів". Що тоді робити? Я пропоную зробити центри державних культурних ініціатив, надавати їм гроші. Хай вони з низу підтримують маленькі проєкти, щоб культура зростала з низу".

"Ми можемо видати школі кошти, щоби були організовані драматичні кружки".

 • Пріоритетні напрямки діяльності УКФ? "Активна культурно-просвітницька діяльність. Перехід культурної індустрії на мобілізаційні рейки. Підтримка нових форм мистецтва. Я перш за все хочу підтримувати академічне мистецтво, і вже потім я хочу підтримувати цифрове мистецтво як новий вид мистецтва, тому що я розумію, як ми можемо заробляти гроші і заявляти про себе у світі".

Вибори виконавчого директора УКФ

УКФ – державна установа, що заснована з метою фінансової підтримки культурних проєктів, сприяння доступу громадян до національного культурного надбання та підтримки культурного розмаїття й інтеграції української культури у світовий культурний простір. Основна функція фонду – аналіз грантових заявок, видача грантів на культурні проєкти та моніторинг їхнього виконання.

Конкурс на посаду виконавчого директора УКФ було оголошено у лютому 2021 року. До цього його три роки очолювала Федів, ставши першою директоркою інституції.

Від початку на конкурс подалось 13 кандидатів, троє не пройшли перший тур, ще двоє – Вікторія Шторм та Юлія Федів відкликали свої документи. Є версія, що Федів відмовилася від участі через тиск, який був на неї в останні тижні через звинувачення у порушення умов видачі грантів.

Як проходило голосування та чому Юлія Федів зняла свою кандидатуру – за посиланням.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше