Справа про "ПВК Семенченка": правоохоронці затримали трьох ексбійців батальйону "Донбас"

Справа про "ПВК Семенченка": правоохоронці затримали трьох ексбійців батальйону "Донбас"

Ексклюзивно
Справа про "ПВК Семенченка": правоохоронці затримали трьох ексбійців батальйону "Донбас"
УНІАН

Правоохоронці затримали трьох колишніх військових батальйону "Донбас", яких підозрюють у діяльності, що спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, зокрема проти основ національної безпеки.

Як повідомила Суспільному дружина екскомандира батальйону "Донбас" Семена Семенченка, наразі Ігор Орленко (позивний Соболь), Акімович Сергій і Новіков Олександр затримані. Суд відбудеться 25 березня.

У 2018 році громадяни України Ігор Орленко, Ролланд Меліа, Олександр Новіков, Дмитро Курагін, Юрій Коростельов і Сергій Кладько були затримані в Грузії. За словами правоохоронців, у номерах двох готелів у грузинській столиці, де жили затримані, під час обшуків вилучили зброю, зокрема і саморобну, а також боєприпаси.

Читайте також: Семен Семенченко: чим відомий екснардеп та командир "Донбасу", якого звинувачують у створенні ПВК

Колишні бійці батальйону "Донбас" стверджували, що вони приїхали до Грузії з туристичною метою і щоб погостювати у друзів. За їх словами, зброю їм "підкинули" під час спецоперації.

Тоді Тбіліський районний суд Грузії відпустив під заставу колишніх бійців батальйону "Донбас", затриманих у справі про "незаконне придбання і зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових пристроїв".

У 2017 році ексбійця Новікова заарештували на 2 місяці без права застави за підозрою у викраденні людини.

Що відомо

  • Батальйон "Донбас" брав участь у воєнних діях проти бойовиків на Донеччині з 2014 року.
  • 24 березня 2021 року Служба безпеки й Офіс генерального прокурора заявила про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком. Його самого затримано не було.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок