Організація "Репортери без кордонів" (RSF) подала судовий позов проти адміністрації соціальної мережі Facebook у Франції через розпалювання ненависті та поширення неправдивої інформації.
Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті RSF.
"Використовуючи експертний аналіз, особисті свідчення і заяви колишніх співробітників Facebook, позов RSF демонструє, що зобов'язання каліфорнійської компанії щодо ставлення до своїх споживачів значною мірою брехливі, і що вона дозволяє дезінформації та розпалюванню ненависті процвітати у своїй мережі всупереч твердженням", – зазначається у заяві.
При цьому представники організації підкреслили, що всупереч обіцянкам створити безпечне онлайн-середовище, компанія дозволяє процвітати ненависті як до журналістів, так і загалом.
RSF обрала країною для розгляду позову Францію, оскільки місцеві закони максимально придатні для захисту споживачів, а також велику французьку аудиторію соцмережі.
"Щоб засудити це масштабне, безпрецедентне явище, RSF подала позов у Франції, де закон про захист прав споживачів особливо добре підходить для розв'язання цієї проблеми, і де Facebook має величезну кількість споживачів – загалом 38 мільйонів, у тому числі 24 мільйони, які користуються соцмережею щодня. Оскільки умови обслуговування Facebook однакові у всьому світі, рішення суду у Франції про його шахрайські дії може мати глобальні наслідки. RSF розглядає можливість подачі подібних позовів в інших країнах", – зазначила пресслужба організації.
Поданий "Репортерами без кордонів" позов стосується роботи Facebook у Франції та в Ірландії. Він ґрунтується на французькому кодексі захисту прав споживачів, відповідно до якого компанії, що вводять в оману з комерційних міркувань, можуть бути оштрафовані на суму в розмірі до 10% від річного обороту.
Що відомо
- Британська організація проти расизму та фашизму Hope Not Hate (HNH) повідомила, що соціальну мережу Instagram використовували як центр вербування підлітків в ультраправі групи.
- Росія зобов’язала Facebook повернути заблоковані дописи про затримання "українських радикалів".
- Адміністрація соціальної мережі Facebook повідомила про видалення 12 мільйонів фейкових повідомлень, пов’язаних із пандемією COVID-19 та вакцинацією від захворювання.
- У 2020 році Twitter заблокував 1589 акаунтів з Ірану, Таїланду, Саудівської Аравії і Куби за порушення політики компанії з маніпулювання платформою.
- Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про створення Центру протидії дезінформації.