"Репортери без кордонів" подали до суду на Facebook

"Репортери без кордонів" подали до суду на Facebook

"Репортери без кордонів" подали до суду на Facebook
АР

Організація "Репортери без кордонів" (RSF) подала судовий позов проти адміністрації соціальної мережі Facebook у Франції через розпалювання ненависті та поширення неправдивої інформації.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті RSF.

"Використовуючи експертний аналіз, особисті свідчення і заяви колишніх співробітників Facebook, позов RSF демонструє, що зобов'язання каліфорнійської компанії щодо ставлення до своїх споживачів значною мірою брехливі, і що вона дозволяє дезінформації та розпалюванню ненависті процвітати у своїй мережі всупереч твердженням", – зазначається у заяві.

При цьому представники організації підкреслили, що всупереч обіцянкам створити безпечне онлайн-середовище, компанія дозволяє процвітати ненависті як до журналістів, так і загалом.

RSF обрала країною для розгляду позову Францію, оскільки місцеві закони максимально придатні для захисту споживачів, а також велику французьку аудиторію соцмережі.

"Щоб засудити це масштабне, безпрецедентне явище, RSF подала позов у Франції, де закон про захист прав споживачів особливо добре підходить для розв'язання цієї проблеми, і де Facebook має величезну кількість споживачів – загалом 38 мільйонів, у тому числі 24 мільйони, які користуються соцмережею щодня. Оскільки умови обслуговування Facebook однакові у всьому світі, рішення суду у Франції про його шахрайські дії може мати глобальні наслідки. RSF розглядає можливість подачі подібних позовів в інших країнах", – зазначила пресслужба організації.

Поданий "Репортерами без кордонів" позов стосується роботи Facebook у Франції та в Ірландії. Він ґрунтується на французькому кодексі захисту прав споживачів, відповідно до якого компанії, що вводять в оману з комерційних міркувань, можуть бути оштрафовані на суму в розмірі до 10% від річного обороту.

Що відомо

  • Британська організація проти расизму та фашизму Hope Not Hate (HNH) повідомила, що соціальну мережу Instagram використовували як центр вербування підлітків в ультраправі групи.
  • Росія зобов’язала Facebook повернути заблоковані дописи про затримання "українських радикалів".
  • Адміністрація соціальної мережі Facebook повідомила про видалення 12 мільйонів фейкових повідомлень, пов’язаних із пандемією COVID-19 та вакцинацією від захворювання.
  • У 2020 році Twitter заблокував 1589 акаунтів з Ірану, Таїланду, Саудівської Аравії і Куби за порушення політики компанії з маніпулювання платформою.
  • Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про створення Центру протидії дезінформації.
На початок