Росія зобов’язала Facebook повернути заблоковані дописи про затримання "українських радикалів"

Росія зобов’язала Facebook повернути заблоковані дописи про затримання "українських радикалів"

Росія зобов’язала Facebook повернути заблоковані дописи про затримання "українських радикалів"
.

Роскомнагляд зобов’язав Facebook поновити доступ до матеріалів російського видання РБК та інформагентства ТАСС про нібито затримання українських радикалів у Воронежі, які адміністрація соціальні мережі позначила як "неправдиві" та заблокувала.

Про блокування матеріалів 7 березня повідомило російське видання РБК. За даними журналістів, Facebook заблокував допис на підставі висновків експерта українського сайту StopFake, який стверджував, що затримані не пов'язані з неонацистами України. При цьому в РБК зауважили, що матеріал був написаний на підставі офіційного пресрелізу Федеральної служби безпеки.

Аналогічні дані оприлюднив і ТАСС. Окрім того, були заблоковані матеріали інших видань.

У відповідь російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) оприлюднила вимогу до Facebook поновити доступ до заблокованих матеріалів. Чиновники цієї установи заявили, що компанія "порушила ключові принципи вільного поширення інформації та безперешкодного доступу до неї". При цьому вони назвали рішення соцмережі "актом цензури" та наголосили, що "обмеження права росіян на вільний пошук інформації" карається штрафом.

Про що заявила ФСБ

18 лютого ФСБ повідомила, що викрила у Воронежі "прихильників української молодіжної радикальної групи "МКУ". Силовики звинуватили членів угруповання у причетності до пропаганди ідеології неонацизму, масових вбивств, провокування міжнаціональних конфліктів та вчинення насильницьких злочинів.

Згодом з’ясувалося, що три затримані члени угруповання є громадянами Росії та жодним чином не були пов’язані з Україною – про це заявили як затримані, так і їхні родичі.

Що відомо

  • 5 березня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що українець Гліб Шаблій, який провів понад 4 роки в ув‘язненні в Росії, повернувся додому.
  • Російська окупаційна влада затримала кримчанина Гліба Шаблія у Севастополі 15 листопада 2016 року. Його звинуватили у незаконному виготовленні та транспортуванні вибухових речовин.
  • Силовики стверджували, що Шаблій разом з іншими українцями створили "диверсійну групу", яка планувала теракти на території Криму. Після катувань співробітники ФСБ змусили Шаблія зізнатися на камеру у роботі на українську розвідку та помістили у слідчий ізолятор у Бахчисараї.

На початок