Ультраправі британські групи використовують Instagram для вербування підлітків

Ультраправі британські групи використовують Instagram для вербування підлітків

Ультраправі британські групи використовують Instagram для вербування підлітків
. pixabay

Британська організація проти расизму та фашизму Hope Not Hate (HNH) опублікувала звіт, в якому зазначила, що соціальну мережу Instagram використовували як центр вербування підлітків в ультраправі групи.

Як пише The Guardian, платформа стала ідеальним місцем для поширення неонацистської пропаганди. HNH виявила дві крайні праві групи, що діють у Великій Британії — The British Hand і The National Partisan Movement, які активно використовують Instagram для вербування нових членів. Одночасно вони використовували ще застосунки для обміну повідомленнями, зокрема і Telegram.

Виконавчий директор HNH Нік Лоулз сказав, що "неадекватна модерація і тривожні рекомендації алгоритмів Instagram заважають захисту дітей і платформі потрібно діяти активніше".

Компанія Facebook, якій належить Instagram, заявила, що видалила понад 250 ультраправих груп. Минулого року компанія видалила з Instagram майже мільйон публікацій з подібним контентом.

У звіті HNH зазначено, що пандемія COVID-19 лише погіршила ситуацію, оскільки ультраправі британців "з вулиць почали переходити в інтернет" і використовувати всі переваги диджиталізації для власних цілей.

Що відомо

  • Спеціалізований кримінальний суд Словаччини визнав винним у поширенні нацистської ідеології лідера радикальної правої націоналістичної партії L’SNS Маріана Котлебу, засудивши чинного депутата до чотирьох років і чотирьох місяців в'язниці.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок