На Миколаївщині знизилась захворюваність на туберкульоз

На Миколаївщині знизилась захворюваність на туберкульоз

На Миколаївщині знизилась захворюваність на туберкульоз

Упродовж 2019 року, в порівняні з 2018, захворюваність на туберкульоз на Миколаївщині знизилась майже на 5%. Про це повідомила головна експертка управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації з питань фтизіатрії Євгенія Баненкова.

Експертка говорить, що епідситуація з туберкульозом на Миколаївщині повністю контрольована. Пріорітет у його лікуванні на Миколаївщині надається амбулаторним моделям. Медична директорка “Миколаївського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру” Ольга Пархоменко каже: “На цей момент у стаціонарі знаходяться хворі з відкритою формою туберкульозу. Хворі, які не є заразними для оточуючих, лікуються амбулаторно”.

Захворюваність на туберкульоз знизилась і серед дітей та підлітків. У 2018 році – 25 дітей, у 2019 – десять. Завідуюча дитячим відділенням фтизіопульмонологічного медичного центру Світлана Стригуль говорить: “Немає потреби тримати у стаціонарі дітей із небацилярною формою захворювання. У зв’язку із тим, що в нас нові накази, ми працюємо за інфекційним контролем, де хворі з небацилярними формами туберкульозу (переважно всі діти небацилярної форми) повинні лікуватися в амбулаторних умовах, вдома. В інфекційні установи мають заходити тільки діти хворі активним туберкульозом”. Амбулаторні моделі лікування діють із 2016 року. Хворий знаходиться на стаціонарі до моменту, коли перестає бути переносником інфекції.

“Цього року впроваджені режими короткострокового амбулаторного лікування та використання нових медпрепаратів. Такі моделі лікування сприятимуть подальшому зменшенню захворюваності на туберкульоз”, - говорить головна експертка управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації з питань фтизіатрії Євгенія Баненкова.

Авторка - Валентина Гурова, операторка - Юлія Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди