Майже 70% українців вважають економічну ситуацію в країні дуже поганою

Майже 70% українців вважають економічну ситуацію в країні дуже поганою

Опитування
Майже 70% українців вважають економічну ситуацію в країні дуже поганою УНІАН

68% українців оцінюють економічну ситуацію в країні як "дуже погану" і тільки 2% вважають її доброю.

Такі дані за результатами опитування наводить соціологічна служба Центру Разумкова.

Опитування показало, що 66% респондентів вважають, що події розвиваються в неправильному напрямі, і тільки 18% — що у правильному.

"Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини (44% оцінюють його як "дуже" або "досить" поганий, 45% — як "не поганий і не добрий"), 9% — як "добрий" або "дуже добрий", — зазначили у центрі.

Також опитування показало, що 30% вважають, що у найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на гірше, 23% —  що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхньої родини. Для порівняння у грудні 2020 року погіршення економічної ситуації в країні протягом найближчих 3 місяців очікували 41% опитаних, а погіршення добробуту власної родини — 32%.

У зміни на краще протягом наступних трьох місяців вірять 9% респондентів. Не розраховують на будь-які істотні зміни 52% опитаних.

Окрім того, 19% опитаних вважають, що Україна здатна подолати проблеми та труднощі, що існують, протягом найближчих кількох років, 50,5% — що вона здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, а 19% — що не здатна їх подолати взагалі.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Що відомо

  • 57% громадян України, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології, не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту.
  • 74,3% опитаних українців вважають, що справи в державі рухаються в неправильному напрямку.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди