Українці вважають Зеленського одночасно і політиком і розчаруванням 2020 року

Українці вважають Зеленського одночасно і політиком і розчаруванням 2020 року

Опитування
Українці вважають Зеленського одночасно і політиком і розчаруванням 2020 року
УНІАН

20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".

Про це свідчить опитування соціологічної служби Центру Разумкова.

Кількість людей, які вважають Зеленського "політиком року" більш ніж вдвічі знизився у порівнянні з минулим роком - тоді це звання йому готові були присудити 46% опитаних. Ще 10% опитаних вважають "політиком року нардепа Петра Порошенка, 3% — спікера парламенту Дмитра Разумкова, 3% — лідерку фракції "Батьківщина" Юлію Тимошенко, 2% — мера Києва Віталія Кличка, 2% — ексспікера Верховної рали Володимира Гройсмана. 36,5% не назвали жодного політика у такій якості.

До розчарувань року також потрапили Порошенко (10%), прем'єр-міністр Денис Шмигаль (2%) та Юлія Тимошенко (2%).

На думку українців, головною політичною подією 2020 року в Україні були місцеві вибори. Цю тезу підтримали 33% опитаних, 54% з яких вважає цю подію позитивною, а 11% - негативною. Ще 23% назвали епідемію COVID-19 і пов’язані з нею протиепідемічні заходи, а 4,5% опитаних згадали рішення Конституційного cуду про скасування антикорупційних законів. 20% респондентів не змогли обрати жодної події.

Водночас головною подією у світі 29% українців вважають вибори у США, 27,5% - пандемію коронавірусу та пов'язані з нею заходи, як то локдаун та карантин. Ще 10% опитаних до головних подій зарахували вибори в Білорусі, 5% — війну в Нагірному Карабаху, 2% — світову економічну кризу, 1,5% — створення вакцини від COVID-19.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 грудня 2020 року методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Що відомо

  • Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування щодо суспільно-політичних настроїв українців. За результатами дослідження, у порівнянні з липнем кількість невдоволених діями президента Володимира Зеленського у вересні 2020 року зросла та сягнула 57%.
  • За даними соціологів, у липні рівень довіри українців до Зеленського становив 44%, що є вищім показником ніж у Порошенка та Януковича за той самий період каденції.
  • Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2020 року лише 16% українців схвалили роботу Верховної ради. Водночас 73% респондентів діяльністю народних депутатів були не задоволені.
  • 77% опитаних соціологами українців запевнили, що планують взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

На початок