Катастрофа Ан-26: у Рівному розглядають позов звільненого генерал-майора Турінського

Катастрофа Ан-26: у Рівному розглядають позов звільненого генерал-майора Турінського

Оновлено
Катастрофа Ан-26: у Рівному розглядають позов звільненого генерал-майора Турінського
УНІАН

У Рівному в окружному адмінсуді 16-го березня почалось засідання у справі за позовом генерал-майора Олександра Турінського. Після авіакатастрофи літака Ан-26 у вересні 2020-го його відсторонили від керівництва Харківським національним університетом Повітряних сил імені Івана Кожедуба, а потім звільнили. Це рішення Міноборони позивач хоче скасувати.

Засідання у цій справі – підготовче, тобто те, що передує розгляду справи по суті.

Катастрофа Ан-26: у Рівному розглядають позов відстороненого генерал-майора Турінського
Оксана Туз, Суспільне

На суд у Рівному прибули представники відповідача, тобто Міністерства оборони. Представників університету, який долучили як третю сторону, немає, із закладу надійшло клопотання про розгляд без їхньої участі.

Катастрофа Ан-26: у Рівному розглядають позов відстороненого генерал-майора Турінського
Оксана Туз, Суспільне

Самого позивача на засіданні немає, однак, є його представник. У суді стало відомо, що справу розглядають на Рівненщині, адже Олександр Турінський прописаний в місті Острог.

"По підсудності він має право, згідно Кодексу адміністративного судочинства, звертатися в Рівненський окружний адміністративний суд. Ми визнаємо недійсним, незаконним наказ, яким притягнуто до дисциплінарної відповідальності Турінського. Всі інші коментарі в стадії підготовчого судового засідання я не буду коментувати", – каже представниця позивача Оксана Добродій.

Представники відповідача – Міністерства оборони України, подали клопотання, щоб справу розглядала колегія суддів. Суддя Наталія Друзенко його задовольнила. Дату наступного засідання поки не призначили.

За словами представника Міноборони Кирила Ганкевича, наказ про звільнення – законний.

"Непоодинокі розслідування, інспекції, комісії зазначили про те, що все-таки є певна вина посадових осіб і наслідком цієї вини є події, які відбулися. Тобто не забезпечена безпека навчальних польотів. Мова йде про оскарження наказу, яким накладено дисциплінарне стягнення – звільнення у зв'язку із службовою невідповідністю", – каже т.в.о. директора департаменту Міністерства оборони Кирило Ганкевич.

Після авіакатастрофи під Чугуєвом, у жовтні 2020-го Турінського відсторонили від посади, а в січні 2021-го звільнили.

У навчальному закладі, зі слів речника, із таким рішенням не погоджуються.

"Усі підтримують керівника і сподіваються на його повернення до роботи. Він взірець для наслідування, він бойовий генерал, який своїми діями підтвердив те, що він патріот своєї країни. На жаль, ми усі розуміємо, що недофінансування усі ці роки конкретно Повітряних сил призвело до цієї трагедії. А визначити конкретну особу — генерала, начальника, що він винен — я вважаю, це неправильно", – зазначив речник Харківського національного університету Повітряних сил Олег Кошовий.

Що відомо

  • В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський.
  • Після катастрофи в університеті повідомляли Суспільному, що до кінця розслідування події від виконання обов'язків відсторонили близько 15 військовослужбовців, зокрема тих, хто в день катастрофи керував польотами.
  • 7 жовтня голова держкомісії заявив про "наявність грубих порушень" в організації польотів у Чугуєві. Наступного дня він закликав не допустити політизації процесу.
  • 23 жовтня 2020-го у Міноборони повідомили, що генерал-майор Олександр Турінський відсторонений від виконання обов’язків начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.
  • 22 грудня 2020-го у Офісі генпрокурора повідомили, що запобіжні заходи обрано трьом військовим посадовим особам, причетним до організації польотів: командиру військової частини А4104, керівнику польотами групи управління польотами військової частини А4104, Командувачу Повітряних сил ЗСУ.
На початок