П'ять країн ЄС вимагають переговорів щодо розподілу вакцин. Єврокомісія відповіла

П'ять країн ЄС вимагають переговорів щодо розподілу вакцин. Єврокомісія відповіла

Оновлено
П'ять країн ЄС вимагають переговорів щодо розподілу вакцин. Єврокомісія відповіла
АР

Лідери п’яти країн Євросоюзу закликають керівництво блоку до переговорів на найвищому рівні задля забезпечення справедливого розподілу вакцин від коронавірусу.

Як повідомляє видання DPA, спільний лист від лідерів Австрії, Латвії, Чехії, Словенії та Болгарії був оприлюднений 13 березня та адресований президенту Європейської ради Шарлю Мішелю і президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.

Лідери країн стверджують, що чинна система розподілу вакцин "продовжить створювати та поглиблювати велику нерівномірність між країнами-членами до літа, завдяки чому деякі з них зможуть досягти колективного імунітету за кілька тижнів, тоді як інші будуть відставати". У зв'язку з цим автори листа закликали посадовців ЄС якнайшвидше організувати переговори з цього приводу.

Згодом Єврокомісія оприлюднила заяву у відповідь на звернення лідерів держав ЄС. Там погодилися з вимогами європейських країн, однак нагадали, що розподіл вакцин відбувається згідно з попередніми угодами про закупівлі препаратів.

"Розподіл доз вакцин в рамках попередніх угод про закупівлі здійснюється на основі прозорого процесу. Єврокомісія згодна з нещодавніми заявами низки держав-членів про те, що найбільш справедливе рішення для розподілу доз вакцин є розподіл пропорційно чисельності населення країни", — йдеться у заяві.

У документі зазначається, що комісія з самого спочатку запропонувала такий підхід для всіх угод про попередню закупівлю вакцин, проте країни ЄС вирішили відійти від цієї пропозиції, "додавши гнучкість, яка дозволяє погоджувати різний розподіл доз з урахуванням епідеміологічної ситуації та потреб у вакцинації кожної країни".

"Відповідно до цієї системи, якщо держава-член вирішує не застосовувати до себе пропорційний розподіл, дози перерозподіляються між іншими зацікавленими країнами. Якщо держави захочуть повернутися до пропорційної основи, то їм доведеться дійти згоди", — йдеться у заяві Єврокомісії.

Що відомо

  • ВООЗ закликала не обмежувати експорт вакцин від COVID-19.
  • У кінці січня ВООЗ розкритикувала Євросоюз через заборону експорту вакцин.
  • На початку березня ВООЗ закликала компанії-розробники відмовитися від патентів на вакцину проти коронавірусу.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я планують, що 237 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 будуть доставлені 142 країнам-учасницям COVAX до кінця травня 2021 року.
  • ВООЗ закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я погодила план компенсації збитків, завданих вакциною проти COVID-19 для 92 бідних країн-учасниць глобальної програми COVAX.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок