Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.
"Із 128 мільйонів введених доз вакцин на сьогодні, понад три чверті цих щеплень зроблені лише у 10 країнах, яким належить 60% світового ВВП", - наголосили в організації.
При цьому, у 130 країнах із сукупним населенням у 2,5 мільярди людей, ще не було вакциновано жодної людини. У ВООЗ наголошують, що нерівний розподіл вакцин призведе до подальшого поширення та мутації вірусу, а це ще більше підірве міжнародну економіку.
Як відзначили у ВООЗ, щоб розповсюдження вакцин розпочалося у всіх країнах у перші 100 днів 2021 року, необхідно:
- щоб уряди, які зробили щеплення медпрацівникам своїх країн та людям з ризиком важкого перебігу захворювання, поділилися препаратами з іншими державами через ініціативу COVAX;
- забезпечити фінансування COVAX, щоб підтримати країни з низьким та середнім рівнем доходу у розгортанні кампанії з вакцинації;
- виробники мають справедливо розподіляти запас вакцин, а також обмінюватися даними про безпеку, ефективність та виробництво препаратів, активізувати і масштабувати виробництво та продавати технологію виробникам, які зможуть збільшити обсяги виробництва.
Що відомо
- Експертна комісія Всесвітньої організації охорони здоров'я заявила, що "дуже малоймовірно", що коронавірус виник через витік з лабораторії в Ухані.
- Новий штам COVID-19, вперше виявлений у Великій Британії, наразі поширився у 86 країн світу. Інші штами також знаходять у все більшій кількості країн.
- Південна Африканська Республіка розглядає можливість обміну або продажу вакцини AstraZeneca. Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати вакцину навіть у країнах, де виявлені нові штами COVID-19