Перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков запевняє, що ніколи не представляв інтереси президента-втікача Віктора Януковича, й каже, що підписував "технічні документи". Однак його бачили на судових засіданнях проти експрезидента.
Так, прокурор у справі проти Януковича Олексій Донський підтвердив у коментарі Суспільному присутність Бабікова на судових засіданнях.
"Так, звичайно, що я його бачив", — сказав Донський.
Раніше Бабіков заперечував, що представляв інтереси Януковича.
"Я не представляв права та інтереси Януковича, тим паче у справах Майдану. Я з ним (Януковичем — ред.) не знайомий і жодних договірних документів (щодо надання адвокатських послуг — ред.) не укладав", — сказав Бабіков на брифінгу 28 січня.
Він обурений тим, що це питання, яке не порушувалося впродовж кількох років, з 2014-го, коли було оголошено першу підозру Януковичу, зараз "розкручують адвокати, усвідомлено маніпулюючи фактами".
Бабіков пояснив, що продемонстровані документи з його підписом, де написано про "нібито представництво" інтересів Януковича, є технічними, коли за відсутності адвоката, який безпосередньо здійснює захист клієнта, іноді "виникає необхідність підписати технічний документ у того адвоката, який перебуває в адвокатському об'єднанні".
"Вам показали один ордер, судове рішення Печерського суду і ще якісь огризки документів. Вам можуть показати ще десятки ордерів щодо різних клієнтів, відносно яких я навіть під тортурами не зможу вам пояснити, який вони стосунок мають до нашого об’єднання колишнього (мається на увазі адвокатське об'єднання Aver Lex, у якому працював Бабіков — ред.)", — зауважив перший заступник директора ДБР.
Він додав, що є технічні документи, які підписуються для певної дії, яка "може бути в подальшому використана для вироблення чи реалізації стратегії захисту".
Бабіков також запевнив, що підрозділ Держбюро з розслідування справ Майдану курує безпосередньо керівник ДБР.
Як відомо:
- 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР. Передбачені, зокрема, зміни в роботі Держбюро, які розблоковують розслідування справ Майдану.
- 13 січня 2020 року в ДБР повідомили, що кандидатури 32 слідчих і прокурорів Генеральної прокуратури погоджено до переведення на посади в Державному бюро розслідувань у підрозділ із розслідування справ Майдану.
- Громадська організація "Родина Героїв Небесної Сотні" зустрічалася з т.в.о. директора ДБР Іриною Венедіктовою і виступила проти можливого призначення на посаду її заступника адвоката Януковича Олександра Бабікова. У Facebook вони оприлюднили фотокопії документів у справі Януковича за підписом Бабікова.
- Венедіктова заявила, що не допустить конфлікту інтересів під час розслідування "справ Майдану" з боку Бабікова.