Кандидатури 32 слідчих і прокурорів Генеральної прокуратури погоджено до переведення на посади в Державному бюро розслідувань у підрозділ із розслідування справ Майдану.
"Таким чином формування спеціального слідчого підрозділу у "справах Майдану" завершено", — заявили у ДБР.
Повідомляється, що організаційні заходи з переведення працівників Генпрокуратури та регіональних і місцевих прокуратур, які розслідували та здійснювали процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, здійснені на виконання закону щодо удосконалення діяльності ДБР.
Як відомо:
- 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
- Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
- Голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що слідчі, відповідно до нових поправок, можуть бути переведені до ДБР, якщо вони з певного терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво та входили до слідчих груп протягом чотирьох місяців.
- Повідомлялося, що керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього був заступником директора ДБР.
- 20 листопада Генеральна прокуратура втратила слідчі функції. Усі справи було передано до НАБУ, ДБР і Національної поліції.
- Адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська 21 листопада оголосила голодування, вимагаючи дозволити слідчим Генпрокуратури, які розслідували справи Майдану, перейти до ДБР поза конкурсом.