Т. в. о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова заявила, що не допустить конфлікту інтересів під час розслідування “справ Майдану” ексадвокатом колишнього президента Віктора Януковича Олександра Бабікова.
Про це вона сказала у відеозвернені, опублікованому на YouTube ДБР.
“Як тільки ми почали чітко виконувати вимоги закону, формувати підрозділ з розслідування справ Майдану з неупереджених слідчих, кожному з яких я подивилась в очі, активізували хід розслідування важливих справ, почалася хвиля бруду. Спочатку щодо самих слідчих у справах майдану, потім щодо призначеного керівника підрозділу”, - сказала Венедіктова.
“Щодо маніпуляції, що заступник голови ДБР, адвокат Янукович буде розслідувати справи Майдану. Я неодноразово наголошувала і повторюю ще раз, щоб спільнота була впевнена в неупередженості. Підрозділ по справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР, обов'язки якого на сьогоднішній день виконую я. Вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів”, - додала т.в.о директора Держбюро розслідувань.
За її словами, наразі відбувається масштабна, “добре профінансована”, інформаційна атака по дискредитації ДБР.
При цьому вона не повідомила, хто міг профінансувати цю атаку.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що заступником голови ДБР, який займатиметься аудитом справ Майдану, може бути призначений Олександр Бабіков.
Повідомлялося, що він працював у юридичній фірмі Aver Lex, що захищала екс-президента Віктора Януковича у справі про держзраду.
Офіційно про його призначення ще не оголошували.
У ГО “Родичі героїв Небесної сотні” висловили недовіру Бабікову. В офіційній заяві ГО наголосувалошся, що т.в.о. директора ДБР Ірина Венедиктова під час зустрічі 14 січня з родичами загиблих на Майдані не спростувала ці чутки.
Суспільне звернулося до ДБР із запитом, чому конкурсна комісія не вважає конфліктом інтересів участь Бабікова у справі Віктора Януковича.
Зокрема, скан ордера «про надання правової допомоги» підтверджує, що Бабіков брав участь у захисті Януковича, а не “ознайомлювався з матеріалами”.
Та намагалися дізнатися, яким чином кандидатура учасника захисту Януковича корелюється із вимогою №7 закону “Про державне бюро розслідувань” , за яким “Директором Державного бюро розслідувань, першим заступником Директора Державного бюро розслідувань і заступником Директора Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, не молодший 35 років, який: має високі моральні якості та бездоганну репутацію”.
Проте відповідь поки не надійшла.
Як відомо:
- 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
- Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
- Голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що слідчі, відповідно до нових поправок, можуть бути переведені до ДБР, якщо вони з певного терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво та входили до слідчих груп протягом чотирьох місяців.
- Повідомлялося, що керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього був заступником директора ДБР.
- 13 січня у ДБР повідомили, що кандидатури 32 слідчих і прокурорів Генеральної прокуратури погоджено до переведення на посади в Державному бюро розслідувань у підрозділ із розслідування справ Майдану.
- 20 листопада Генеральна прокуратура втратила слідчі функції. Усі справи було передано до НАБУ, ДБР і Національної поліції.
- Адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська 21 листопада оголосила голодування, вимагаючи дозволити слідчим Генпрокуратури, які розслідували справи Майдану, перейти до ДБР поза конкурсом.