Унікальні архівні записи та спеціальні програми — до дня народження Шевченка на Суспільному радіо

Унікальні архівні записи та спеціальні програми — до дня народження Шевченка на Суспільному радіо

Унікальні архівні записи та спеціальні програми — до дня народження Шевченка на Суспільному радіо

До дня народження Тараса Шевченка канали Суспільного радіо підготували низку тематичних програм.

9 березня на UA: Українське радіо у програмі "Сьогодні. Вдень" ведучий Роман Коляда разом із письменниками братами Капрановими та журналістом й головним редактором Суспільного Юрієм Макаровим говоритимуть про сучасний образ Тараса Шевченка та спробують розвінчати міфи, які асоціюються з цим образом ще з радянських часів. Чи не забагато штучного пафосу було навішано на образ Кобзаря і чи не задля того, щоб здевальвувати реальну велич його особистості й міру таланту?

У другому блоці програми ведучий разом із композитором та скрипалем Кирилом Стеценком досліджуватимуть цікавий феномен — перший в історії Шевченківський концерт, який відбувся вже за чотири роки після смерті поета і на якому, ймовірно, вперше в історії виконали гімн сучасної України.

Почути ці діалоги можна сьогодні, 9 березня, о 13:33 та 14:33, а також завтра, 10 березня, з 14:00 до 15:00 на UA: Українське радіо.

9 та 10 березня на UA: Українське радіо презентують також два спеціальні міжпрограмні проєкти. У першому з них розповідатимуть маловідомі й цікаві факти про життя Тараса Шевченка. А у другому прозвучать поезії Тараса Шевченка у виконанні легендарного диктора Українського радіо і телебачення Миколи Козія. Почути їх можна буде протягом дня у міжпрограмному блоці.

Обрані поезії у виконанні Миколи Козія звучатимуть також 9 березня в ранковому ефірі UA: Радіо Культура. У цьому ж ефірі про Тараса Шевченка, якого ми не знали, розповість Мирон Гордійчук, кандидат історичних наук, завідувач літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка у Києві. А кінознавиця Лариса Брюховецька проаналізує образ Тараса Шевченка в кінематографі: від традиційного погляду до сучасного переосмислення. Слухайте о 8:10 в програмі "Культура Live" на UA: Радіо Культура.

Протягом дня 9 березня на UA: Радіо Культура звучатимуть спеціальні випуски програми "Поезія на Радіо Культура": баладу "Лілея" Тараса Шевченка читатиме Ольга Сумська, поезію "Думи мої, думи" прочитає Гнат Юра, а уривок з поеми "Катерина" прозвучить у виконанні легендарної Наталії Ужвій (всі записи — з архівів Українського радіо).

О 21:00 у програмі "Радіотеатр" на UA: Радіо Культура прозвучить радіовистава "Дитинство Тараса" за повістю Оксани Іваненко «Тарасові шляхи».

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни.

UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше