Депутати, міністри та судді. НАЗК розпочало нову перевірку декларацій посадовців

Депутати, міністри та судді. НАЗК розпочало нову перевірку декларацій посадовців

Депутати, міністри та судді. НАЗК розпочало нову перевірку декларацій посадовців УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало проведення повних перевірок декларацій 88 посадовців за новим порядком.

"Ми вирішили не чекати кінця кампанії декларування та почали повні перевірки, як тільки були закінчені всі необхідні процедури. Таким чином, декларацій деяких посадовців, яких ми за порядком маємо перевірити найпершими, ще немає в реєстрі. Однак, після того, як ці декларації будуть подані, ми обов’язково візьмемо їх у перевірку, як і передбачено порядком", — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Так, насамперед НАЗК перевірятиме декларації президента, прем’єр-міністрів, міністрів та їхніх заступників, суддів вищих судів, керівників Офісу генерального прокурора та Служби безпеки, народних депутатів. Водночас у відомстві наголосили, що перевірки за новою процедурою не стосуватимуться декларацій за 2020 рік тих посадовців, декларації яких за 2019 рік уже пройшли перевірку НАЗК.

Підстави для проведення перевірок:

  1. Висока посада суб’єкта декларування або посада, пов’язана з високим рівнем корупційних ризиків.
  2. Інформація від громадян, журналістів та інших джерел про можливе недостовірне декларування;
  3. Невідповідність рівня життя декларанта задекларованим ним майну й доходам, встановлена за результатами моніторингу способу життя;
  4. У декларації виявлено ризики після перевірки системи логічного та арифметичного контролю.

У відомстві наголосили, що всі подані декларації пройдуть перевірку комп’ютера, який в автоматичному режимі вкаже, які декларації містять найбільше ризиків.

Що відомо

  • 27 жовтня 2020 року Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону.
  • Зокрема, ця стаття ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
  • Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного Суду закрило доступ до Реєстру декларацій.
  • За даними НАЗК, понад 10 тисяч посадовців, які умисно не подали декларації, не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності через відповідне рішення Конституційного суду.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди