МОЗ дозволило вакцинувати громадських діячів задля популяризації щеплень. За яких умов

МОЗ дозволило вакцинувати громадських діячів задля популяризації щеплень. За яких умов

МОЗ дозволило вакцинувати громадських діячів задля популяризації щеплень. За яких умов
. AP

Міністерство охорони здоров'я дозволило вакцинувати громадських діячів проти COVID-19 з метою популяризації щеплень у разі, якщо лишатимуться "зайві" препарати AstraZeneca.

"1 березня 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав наказ №369 про внесення змін до дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби", — йдеться в повідомленні пресслужби Центру громадського здоров'я.

Згідно з ним, вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Згідно з наказом, аби зменшити ризик недовикористання вакцини з уже відкритих флаконів, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

  • зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
  • виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
  • кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною.

У ЦГЗ нагадали, що вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого із прибуттям першої партії вакцини AstraZeneca виробництва Serum Institute of India (Інститут сироватки крові, Індія) у кількості 500 тисяч доз.

Згідно з дорожньою картою вакцинації, імунізація відбуватиметься у п’ять етапів. На першому етапі щепитимуть медичних працівників COVID-лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців і персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. На цьому етапі вакцинацію здійснюватимуть мобільні бригади. На другому — до них долучаться пункти щеплення. У ЦГЗ підкреслили, що всі щеплення є добровільними та безоплатними.

Що відомо

  • Станом на 28 лютого в Україні зробили ще 90 щеплень проти COVID-19. Загалом з початку вакцинації першу дозу препарату від коронавірусу вже отримала 3 141 людина.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, наразі у світі близько 10% населення мають антитіла від COVID-19.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов щепився вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19. Наступним щеплення має отримати президент Володимир Зеленський.
  • У Німеччині від вакцини AstraZeneca відмовляються багато людей із пріоритетних груп через сумніви в його ефективності. У зв’язку з цим прем’єри декількох федеральних земель пропонують зробити препарати доступними для всіх охочих.
  • Медична рада Польщі рекомендувала вакцину AstraZeneca людям до 69 років.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що до кінця року всі охочі зможуть зробити щеплення від коронавірусу. Також він повідомив, що Україна вже має контракти на 30 мільйонів доз вакцин.
На початок