Дошкільні навчальні заклади № 5, 77, 83, 87, 101, 117, 132, 140, 142, 143, 148 на самостійній організації харчування. Їх можуть перевести у підпорядкування комунального підприємства. Частина батьків проти.
60 дитячих садочків та 67 шкіл в Миколаєві обслуговує комунальне виробниче підприємство з організації харчування в навчальних закладах. Із лютого 2021 року підприємство розробило оновлене єдине меню.
"Це означає, що в школах та садочках однакові страви. І це є інструментом для батьків, аби здійснювати контроль якості їжі та послуг. Наприклад, батьки можуть побачити, який вигляд має запіканка, в усіх школах, чи було якесь відхилення від її приготування, чи дотримана технологія", – каже директор комунального виробничого підприємства з організації харчування в навчальних закладах Віктор Васильєв.
Загалом на самостійній організації харчування в Миколаєві 11 садочків. Оплата посад кухарів та бухгалтерів цих закладів здійснюється з міського бюджету. Влада розглядає можливість переводу цих садочків з індивідуальної бухгалтерії у підпорядкування комунального підприємства. Частина батьків висловили свій протест акцією під стінами Миколаївської міської ради.
Із бюджету виділяють щорічно 5,8 мільйонів гривень на дотацію 11 садочків з самостійною організацією харчування, тому там нижча ціна за харчування дітей. А це є соціально несправедливо, – говорить міський голова Олександр Сєнкевич, – бо дотації йдуть з податків містян.
Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного
Авторка: Ольга Руда, оператор: Євген Сержук.
У молодшій групі дитячого навчального закладу "Соколятко" №118 на обід гороховий суп, відварені макарони з м’ясом птиці, хліб, половинка яблука, компот з сухофруктів.

А ще бувають рибні котлети, відбивні, запіканки, молочна продукція, огірки та банани. Оксана Горошко очолює батьківський комітет цього закладу. ЇЇ син у старшій групі. Жінка говорить, що суттєво урізноманітнилось меню з лютого.
Цей садок обслуговує комунальне виробниче підприємство з організації харчування в навчальних закладах. Із лютого 2021 року оплата за харчування для батьків зросла до 70% – 44.20 у старшій групі, у молодшій – 29.50 на день.
"Зараз все дуже добре: і овочі, і фрукти, добре м'ясо. На все є сертифікати, коли ми отримуємо ці продукти, то присутня моя медична сестра, якщо щось не задовольняє, вона має право завернути все це, але такого ще не було", – каже директорка дошкільного навчального закладу №118 Ірина Абікулова.
За аналогічний обід у дошкільному навчальному закладі №117 батьки доплачують 25 гривень у всіх групах. Тут їдять лимони цілий рік, печуть пиріжки з м’ясом, а кашу манну споживають з ягідним соусом. Закупку продуктів та їхню обробку здійснюють у закладі самостійно.
"Вартість сировини значно зменшена. В нас охолоджена яловичина – 120 гривень, масло вершкове 82%, сир кисломолочний 9 – 10%, сир тільки типу "Голландський". Батьки допомагали заходити на Prozorro і оформляти вимоги до постачальників. Тільки на хлібі ми економимо 3,50", – розповіла директорка дошкільного навчального закладу №117 Тетяна Гераніна.
Читайте також: "Ми проти КВП". У Миколаєві на акцію протесту зібралися батьки з дітьми"
Точної дати, коли навчальні заклади, які не мають централізованої бухгалтерії, проведуть тендери з організації послуг з приготування їжі, ще невідомо.