У Миколаєві розпочалась вакцинація проти COVID-19

У Миколаєві розпочалась вакцинація проти COVID-19

У Миколаєві розпочалась вакцинація проти COVID-19
Миколаївська МР

Зранку 25 лютого до Миколаєва доставили 12 300 доз вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca (CoviShield).

У Миколаєві розпочалась вакцинація проти COVID-19
Суспільне Миколаїв

Згідно з дорожньою картою Міністерства охорони здоров’я, щеплення отримають люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції в боротьбі з пандемією.

У Миколаєві процес вакцинації стартував у міській лікарні № 3. Щеплення наразі отримують 50 медиків, які дали на це згоду.

У Миколаєві розпочалась вакцинація проти COVID-19
Фото - Валентини Гурової

Першу ін’єкцію в Миколаєві зробили завідувачці відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Олені Купреєвій. Це перший етап вакцинування, другу дозу пацієнт отримає через 28 діб.

"Вважаю, що це обов’язково. У нашому відділенні п’ятеро працівників уже перехворіли коронавірусом, адже ми щодня контактуємо з хворими. Мене не треба було вмовляти, рішення однозначно — за вакцинацію", — розповіла Олена Купреєва.

Читайте також: "Протидія COVID-19. Про ситуацію на Миколаївщині розповів Олександр Ігнатенков"

Щеплення роблять фахівці мобільної бригади ЦПМСД № 2, які раніше пройшли спеціальне навчання в Києві (лікар, дві медичні сестри та реєстратор).

Про те як відбувалось перше вакцинування в Миколаєві у репортажі Суспільного:

Авторка - Валентина Гурова, операторка - Юлія Філімон.

За словами фахівчині управління охорони здоров’я міськради Олени Шевченко, вакцина зберігається на базі спеціального медичного постачання Миколаївської області.

"Зберігається вона за температури плюс 2 - 8 градусів. Відповідно до затвердженого плану щеплень, мобільні бригади щодня отримуватимуть необхідну кількість доз. Завтра (26 лютого — ред.) планується робота в обласній інфекційній лікарні та станції екстреної медичної допомоги", — сказала Олена Шевченко.

У Миколаєві працюватимуть дві мобільні бригади.

Що відомо

В міській лікарні №3 з вересня 2020 року функціонує респіраторний центр для лікування хворих на коронавірус. Допомогу людям надають 179 медичних працівників. Центр був розрахований на 50 ліжок, потім розширили до 200. За період пандемії лікувалися в закладі понад 2 тис. людей, з них у понад тисячі — підтверджений діагноз захворювання на COVID-19.

На початок