Один з головних представників біт-покоління Лоуренс Ферлінгетті помер у віці 101 року

Один з головних представників біт-покоління Лоуренс Ферлінгетті помер у віці 101 року

Один з головних представників біт-покоління Лоуренс Ферлінгетті помер у віці 101 року

Американський поет, видавець і активіст, один з головних представників біт-покоління Лоуренс Ферлінгетті помер у віці 101 року у Сан-Франциско. Причиною смерті стало інтерстиціальнеХвороба курців зі стажем понад 30 пачка-років. Вона характеризується ураженням респіраторних бронхіол із наявністю пігментованих макрофагів в їх стінках, що поєднується з інтерстиціальним захворюванням легень. захворювання легенів. Про це повідомляє The Guardian.

Ферлінгетті народився у Нью-Йорку в 1919 році. Його ростила тітка – батько помер ще до його народження, а матір відправили в психіатричну лікарню. Коли Ферлінгетті було сім років, його тітка, яка працювала гувернанткою в забезпеченій сім'ї, втекла, залишивши його у своїх роботодавців.

Попри складне дитинство, Ферлінгетті здобув вищу освіту і став журналістом в 1941 році, потім записався добровольцем у флот.

У 1950-х він повернувся в США з Європи та переїхав в Сан-Франциско, де разом з другом Пітером Діном Мартіном відкрив книжковий магазин City Lights ("Міські вогні"). Заклад, на відміну від конкурентів, які зачинялися рано, працював сім днів на тиждень допізна. Крамниця не приносила прибутку, проте стала дуже популярна у творчої контркультурної інтелігенції.

Один з головних представників біт-покоління Лоуренс Ферлінгетті помер у віці 101 року

Ферлінгетті став першим видавцем книги "Крик та інші поеми" поета Аллена Гінзберга. Тираж книги, надрукований в Великобританії та перевезений в США, був заарештований поліцією. Гінзберг і Ферлінгетті були затримані у 1957 році за звинуваченням у поширенні непристойних творів, проте суд їх виправдав.

У 1958 році Ферлінгетті видав свою першу колекцію віршів A Coney Island of the Mind ("Коні Айленд розуму"). Збірник розійшовся тиражем мільйон примірників і приніс автору світову популярність. Всього він видав понад 50 поетичних збірок і романів.

Автор понад 30 поетичних збірок. Ферлінгетті також писав експериментальний роман "Її" (Her, 1960), експериментальну драму, мемуари, перекладав з французької ("Слова" Жака Превера, 1959), оформляв книги, писав олією, брав активну участь у різних громадських рухах.

Нарівні з продажем і видавництвом книжок Ферлінгетті малював 60 років, і більша частина його робіт була виставлена ​​в галереях і музеях по всій території Сполучених Штатів.

Що відомо

  • Біт-покоління (The Beat Generation, що іноді перекладається як "Розбите покоління") – назва групи американських поетів і письменників. Сучасні літературні критики розглядають біт-авторів як письменників-екзистенціалістів, аморальних особистостей, романтиків.
  • Термін "біт-покоління" з'явився у 1948 році та належить письменнику Джеку Керуаку ("Біг Сур", "На дорозі"). Він таким чином охарактеризував нонконформістський молодіжний рух і андеграунд у Нью-Йорку.
  • Течія почала формуватися на початку 1940-х років у студентських колах Колумбійського університету, де Люсьєн Карр познайомив Керуака, Гінсберга та Вільяма Барроуза, які згодом стали головними представниками "бітників".
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше