Степанов показав, як відвантажує першу партію вакцин AstraZeneca для України

Степанов показав, як відвантажує першу партію вакцин AstraZeneca для України

Степанов показав, як відвантажує першу партію вакцин AstraZeneca для України
АР

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що проконтролював відвантаження першої партії вакцин AstraZeneca із заводу-виробника в індійському місті Пуне. Зараз вакцина транспортується до Мумбаї.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Степанов запевнив, що під час транспортування буде дотримано всіх температурних вимог, які необхідні для збереження якості вакцин.

"Далі — довгий шлях вантажним літаком з зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде до України", — зазначив він.

Міністр додав, що вже найближчими днями 500 тисяч доз вакцин прибудуть до України. Далі їх розподілять між регіонами згідно з планом МОЗ.

Читайте також: Україна отримає 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield. Що про неї відомо

Напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що в Україні розроблено чіткий план, що дає змогу одразу після прибуття вакцини проти COVID-19 розвозити її в обласні склади 11 машинами одночасно.

"Сім областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші — наступного дня", — зазначив Ляшко.

Що відомо

  • 19 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів до Індії, щоб проконтролювати відправлення вакцин від COVID-19 до України та домовитись із місцевим виробником про закупку додаткових обсягів.
  • Раніше Степанов повідомив про домовленість щодо постачання вакцин, розроблених за участю компаній AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та Novavax (США), які виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія).
  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • Компанія AstraZeneca подала заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 на території України.
  • Раніше заявку на реєстрацію вакцини в Україні подала китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
На початок