Чому не розпочалася вакцинація та коли буде зроблено перше щеплення. Відповідає міністр

Чому не розпочалася вакцинація та коли буде зроблено перше щеплення. Відповідає міністр

Чому не розпочалася вакцинація та коли буде зроблено перше щеплення. Відповідає міністр
AP

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до кінця поточного тижня. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації відбулось через логістичні проблеми.

"Я дуже розраховую, що перше щеплення від коронавірусу буде зроблено цього тижня нашим медичним працівникам", – сказав Степанов.

Міністр пояснив, чому вакцинацію розраховували розпочати саме 15 лютого.

"За укладеними договорами між Україною та виробниками вакцин, де чітко передбачені кількість і терміни постачання. За договорами мільйон доз вакцин ми очікуємо у лютому, мільйон очікуємо у березні. Щодо мільйона у лютому у нас була впевненість, що він буде поставлений до 15 числа і відразу ми почнемо вакцинацію. Виникли певні проблеми логістичного характеру. Я думаю, що вони будуть вирішені за кілька днів", – пояснив Степанов.

Також він додав, що серед причин є "певні бюрократичні труднощі, які не залежать від України".

Як повідомив Степанов, наразі до початку масової вакцинації вже готова медична інфраструктура, сформовані мобільні бригади та готові списки людей, яких будуть вакцинувати на першому етапі.

"Ми очікуємо на постачання вакцини в Україні, як тільки вона прийде ми відразу розпочнемо вакцинацію", – додав Степанов.

Що відомо

  • Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax. Поставки відбуватимуться з лютого 2021 року.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • За даними МОЗ, вакцинацію від COVID-19 в Україні здійснюватимуть 572 мобільні бригади.
  • 15 лютого кампанія з вакцинації від COVID-19 в Україні не розпочалась всупереч раніше оголошеним планам Міністерства охорони здоров’я.
  • У Міністерстві охороні здоров'я сформували поіменні списки медичних працівників, які підпадають під першу чергу вакцинації проти COVID-19.
  • МОЗ отримало від Національного антикорупційного бюро вимогу надати інформацію про всі перемовини МОЗ з виробниками вакцин проти COVID-19.
На початок