Ляшко сказав, які регіони України першими отримають вакцину від COVID-19

Ляшко сказав, які регіони України першими отримають вакцину від COVID-19

Ляшко сказав, які регіони України першими отримають вакцину від COVID-19
АР

В Україні розроблено чіткий план, що дає змогу одразу після прибуття вакцини проти COVID-19 розвозити її в обласні склади 11 машинами одночасно.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

"Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші — наступного дня", — поінформував Ляшко.

Він також повідомив, що 21 лютого відвідає Чернігівську область, щоб наочно переконатись у готовності складу, мобільної бригади та лікарні, працівників якої будуть вакцинувати першими.

"Мобільні бригади вже знають, яка кількість вакцин, у який заклад охорони здоров'я їм потрібна буде для проведення щеплення всіх охочих у даній лікарні", — зауважив головний санлікар.

Читайте також: "Полювання на вакцину". Як МЗС домовляється з виробниками препаратів від COVID-19

Також він нагадав, що оскільки медпрацівники будуть задіяні протягом усієї вакцинальної кампанії, то Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде укладати договори із чітко визначеними медзакладами, які відповідають усім вимогам для проведення вакцинації від COVID-19, та платитиме їм за надані послуги. За даними Ляшка, у перший місяць для забезпечення готовності до проведення вакцинації НСЗУ виплачуватиме одній мобільній бригаді медиків загальну ставку в розмірі 8 тисяч гривень. Далі медичний заклад отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу.

"Дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги", — додав головний санлікар.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
  • Постачальник вакцини проти COVID-19 до України не гарантував Міністерству охорони здоров'я чітких термінів поставки препаратів. Точна дата поставок препарату в Україну наразі не відома.
  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • Міністерство освіти розробило механізм формування медичних бригад на контрактній основі для боротьби з поширенням коронавірусу.
На початок