Україна отримає 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield. Що про неї відомо

Україна отримає 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield. Що про неї відомо

Оновлено
Україна отримає 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield. Що про неї відомо
Посольство України в Індії

Найближчим часом Індія поставить до України перші 500 тисяч доз вакцин Covishield проти коронавірусу виробника Serum Institute India.

Про це повідомила пресслужба посольства Індії в Україні у Facebook за результатами візиту міністра охорони здоров'я Максима Степанова до цієї країни.

"Ці вакцини дозволять Україні розпочати кампанію загальної вакцинації по всій країні", — повідомили в посольстві.

Зазначається, що Україна стане однією з перших країн, яка отримає індійську вакцину. Зі збільшенням обсягів виробництва препарату очікується постачання більшої кількості вакцин індійського виробництва.

"Це допоможе не тільки забезпечити добробут, а й відновити багато секторів економіки, які сильно постраждали через COVID-19, і повернути кошти до існування тисячам людей", — вважають у посольстві Індії.

Своєю чергою, Степанов повідомив, що проконтролював відвантаження першої партії вакцин із заводу-виробника в індійському місті Пуне. Зараз вакцина транспортується до Мумбаї. Він зазначив, що під час транспортування буде дотримано всіх температурних вимог, які необхідні для збереження якості преперату.

"Далі — довгий шлях вантажним літаком з зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде до України", — написав він у Facebook.

Що відомо про вакцину Covishield

Розробниками цієї вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж "оксфордську" вакцину, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. Однак на відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб "допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу".

Вакцина Covishield вводиться внутрішньом'язово - дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів. Розробники стверджують, що ця вакцина призводить не тільки до появи нейтралізуючих антитіл проти коронавірусу, а й до появи Т-лімфоцитівТ-лімфоцити - це імунні клітини, головне завдання яких виявляти і знешкоджувати збудників, які потрапили до клітин або знищувати самі інфіковані клітини. , які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з COVID-19.

У рамках програми "Сусідство насамперед" перші дози індійської вакцини вже отримали Бутан, Мальдіви, Непал, Бангладеш і М'янма. Також Індія планує постачати препарат до Сейшельських островів, Шрі-Ланки, Маврикія та Афганістану після схвалення вакцини регуляторами цих країн.

Що відомо

  • 19 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів до Індії, щоб проконтролювати відправлення вакцин від COVID-19 до України та домовитись із місцевим виробником про закупку додаткових обсягів.
  • Раніше Степанов повідомив про домовленість щодо постачання вакцин, розроблених за участю компаній AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та Novavax (США), які виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія).
  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • Компанія AstraZeneca подала заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 на території України.
  • Раніше заявку на реєстрацію вакцини в Україні подала китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
На початок