Марсохід "Наполегливість" надіслав перші кольорові фото Марса

Марсохід "Наполегливість" надіслав перші кольорові фото Марса

Марсохід "Наполегливість" надіслав перші кольорові фото Марса
NASA

Марсохід NASA "Наполегливість", який нещодавно приземлився на Марс, надіслав перші кольорові фото поверхні планети.

Про це повідомляє пресслужба NASA.

"Відкритий горизонт, стільки всього для дослідження. Не можу дочекатися, аби розпочати", – заявив марсохід.

У NASA зауважили, що якість та деталізованість фото з "Наполегливості" значно перевершують усі попередні фото червоної планети.

"Привіт, світ. Ось мій перший погляд на свій вічний дім", – додав марсохід.

Марсохід "Наполегливість" шукатиме ознаки існування у минулому Марса життя у вигляді мікроорганізмів. Крім того, він вивчатиме клімат на планеті, а також збере зразки марсіанського ґрунту. Запланована тривалість місії Perseverance складає 687 днів.

Апарат укомплектовано 23 спеціалізованими камерами і вдосконаленою навігаційною системою, а також установкою, яка зможе взяти зразки марсіанського повітря. Крім того, вперше у складі місії на Марс є безпілотник – 1,8-кілограмовий мінігелікоптер Ingenuity (Винахідливість). За його допомогою американці планують дослідити особливості польотів у атмосфері Марса, що може допомогти у планування майбутніх місій на червону планету.

Що відомо

  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • Запуск марсоходу "Наполегливість" планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід "Perseverance" на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.

Вибір редакції

На початок