NASA створить метеорологічну мережу на Марсі

NASA створить метеорологічну мережу на Марсі

NASA створить метеорологічну мережу на Марсі
. NASA

Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.

"Perseverance під час майбутньої місії збиратиме перші планетарні зразки для повернення на землю. Але окрім цього, марсохід також отримуватиме ключові атмосферні дані, які допоможуть майбутнім астронавтам вижити на Червоній планеті в умовах відсутності кисню, низьких температур, пилових бур та інтенсивної сонячної радіації", - повідомили у NASA.

Марсохід має прибути на планету 18 лютого 2021 року.

Інструмент, який збиратиме дані про погоду Марсу називається Mars Environment Dynamics Analyzer (MEDA). Він передаватиме дані про температуру, швидкість та напрямок вітру, тиск та відносну вологість. Очікується, що на момент посадки марсоходу, температура на планеті коливатиметься від - 88°C до -23°C.

Метеорологічна мережа складатиметься з MEDA, приладів для спостереження за погодою, розміщених на іншому марсоході - Curiosity та апарату InSight.

Що відомо

  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід "Perseverance" на Марс.
  • 23 липня Китай запустив ракету Long March 5, яка має доправити на Марс перший в історії китайський марсохід.
  • Об’єднані Арабські Емірати стали першою арабською країною, яка відправила космічний зонд на Марс.
  • Апарат Європейського космічного агентства (EAS) ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) сфотографував зелене сяйво, яке виникає в кисневих шарах навколо Марсу.
  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.
На початок