У Києві пройшла щорічна тиха акція “Ангели пам’яті”, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні. До неї долучилися близько 50 людей, зокрема, учасники Революції гідності.
Про це з місця проведення акції повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Коваль.
Учасники розвісили на алеї Героїв Небесної сотні паперових ангелів, запалили лампадки та свічки. До акції також долучилися школярі та студенти, які вшанували пам’ять загиблих разом із викладачами.
Одна з учасниць акції, на ім'я Вікторія, неодноразово була разом із батьками на Майдані, під час мирних протестів.
"Потім було страшно перебувати вдома, коли твої батьки тут (на Майдані – ред.) і ти не можеш їм подзвонити, не знаєш, що з ними. Було страшно, особливо у ті моменти, коли почали стріляти, і коли вибухали коктейлі Молотова. Спостерігати за всім цим було неймовірно страшно", – розповіла Вікторія.
Читайте також: День пам’яті Небесної сотні: які заходи заплановані до річниці подій
"Тим діточкам, які народилися у 2014 році, їм вже майже по сім років. Та навіть діти, яким тоді було по три роки, вони не розуміли цього. Зараз вони вже майже підлітки. Ця акція робить зв'язок поколінь. Я думаю, що ми не втратимо цей зв'язок. Ця пам'ять не пройде поміж молодшим поколінням, вона залишиться разом із нами", – розповіла учасниця акції Ольга Пасько.
Акцію в Україні та закордоном організовують увосьме. Ініціювала її проведення мистецька агенція "Територія А" та Анжеліка Рудницька.
"Я задумувала цю акцію як тиху, тобто ту, на яку кожен може прийти та у кожного є свій сценарій, як вона має проходити. Я всім кажу, що ваш ангел – це ваша молитва, ваш спосіб висловити свою громадянську позицію і свою пам'ять. Я теж кожного року вирізаю близько сотні ангелів і віддаю їх", – розповіла організаторка акції Анжеліка Рудницька.
Схожі акції відбулися у багатьох містах України, зокрема, у Сєвєродонецьку, на Волині, у Вінниці та Кропивницькому.
Що відомо
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 р., внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
- 17 лютого Кабінет міністрів затвердив план заходів на наступні п'ять років із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
- Верховна рада підтримала проєкт постанови про заяву парламенту у зв'язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності. Також парламент ухвалив законопроєкт, який має забезпечити покарання людей, які вчинили злочини на території України й виїхали до інших країн.
- Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова обіцяє, що ОГПУ забезпечить завершення слідства щодо основних злочинів під час протестів на Майдані Незалежності до кінця року.
- 18 лютого близько сотні людей взяли участь у пам'ятній ході на честь Небесної Сотні у Києві та провели акцію протесту з вимогою відставки голови Офісу президента Андрія Єрмака та заступника голови ОП Олега Татарова під стінами Офісу президента.