107 янголів. У Кропивницькому вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

107 янголів. У Кропивницькому вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

107 янголів. У Кропивницькому вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. 107 паперових янголів пам'яті, за кількістю загиблих учасників Революції Гідності (на кожному – ім'я загиблого та місце його народження – ред.), зробили учні колегіуму. Їх розмістили на ялинах на площі перед будівлею міської ради.

За підрахунками Суспільного, в акції взяли участь пів сотні містян.

Учасник акції Олег Ковальчук сказав, що важливо пам'ятати події Революції Гідності: "Я маю знайомих, які були там. Є саме знайомі військові і поліцейські, які були саме на боці протестувальників, і не виконували злочинні накази, підтримували народ".

Єлизавета Бойко вирізала і підписувала для акції трьох янголів: "Всі повинні знати Героїв нашої країни. Моїх знайомих на Майдані не було, але я вважаю, що це дуже важливо для кожного, кожен має знати історію".

Читайте також: Учасники ходи пам'яті Небесної сотні в Києві протестували біля Офісу президента.

Акція тривала 15 хвилин.

Що відомо

  • День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначають в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний день встановили указом президента України 11 лютого 2015 року. Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на вулиці Інститутська у Києві силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали ”Небесною Сотнею”. О 22:17 Верховна Рада ухвалила постанову ”Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”, низка представників влади заявили про перехід на бік народу.
  • Тиху акцію “Ангели пам‘яті” вшанування Героїв Небесної Сотні ініційовала співачка і ведуча Анжеліка Рудницька 2014 року.
  • День пам’яті Небесної сотні: які заходи заплановані до річниці подій.
На початок