Іран відповів, коли прийме рішення про передачу "чорних скриньок" Україні

Іран відповів, коли прийме рішення про передачу "чорних скриньок" Україні

Іран відповів, коли прийме рішення про передачу "чорних скриньок" Україні
undefined

Іран ухвалить остаточне рішення про передачу "чорних скриньок" літака "Міжнародних авіаліній України" після доповіді іранської делегації керівництву країни про результати візиту в Україну.

"Іранський уповноважений з розслідування авіакатастрофи зазначив, що остаточне рішення щодо подальшої роботи із засобами реєстрації польотної інформації буде ухвалено після доповіді іранської делегації керівництву країни про результати візиту в Україну", йдеться в повідомленні пресслужби Ради національної безпеки і оборони.

У свою чергу, Україна наголосила на повній технічній готовності забезпечити необхідний комплекс робіт для дослідження "чорних скриньок".

Як відомо:

  • Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації Франції повідомляло, що "чорні скриньки" зі збитого літака будуть розшифровувати в Україні, а саме Бюро візьме участь у процесі розшифровки.
  • Згодом стало відомо, що Іран не відповідає на запити України стосовно доступу до самописців і частин літака МАУ, збитого іранськими ППО. Візит іранського експерта, який мав оцінити українську лабораторію для розшифровки "чорних скриньок" збитого 8 січня українського літака МАУ також відкладається.
  • 19 січня в Ірані заявили, що спробують розшифрувати "чорні скриньки" збитого українського літака й не ухвалили остаточного рішення, чи передавати їх іншим країнам. За день до цього іранське напівофіційне інформаційне агентство Tasnim повідомило, що в Україну надсилаються "чорні скриньки".
  • 8 січня літак Boeing-737 розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
  • 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить "Міжнародним авіалініям України". Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
  • 21 січня Іран заявив, що в нього немає коштів для декодування "чорних скриньок", ігноруючи запити України щодо їх передачі.
  • Згідно із заявою країни, ці "чорні скриньки" є "одними з найпередовіших у своєму класі у світі". Французькі й американські агентства з розслідування авіаційних катастроф відмовилися надавати Ірану необхідне обладення для їх розшифровки.
  • Пресслужба РНБО каже, що переговори між Іраном та Україною щодо повернення "чорних скриньок" збитого у Тегерані літака МАУ "постійно тривають". Ці перемовини "складні і напружені".
На початок