Іран не відповідає на запити України стосовно доступу до самописців і частин літака МАУ, збитого іранськими ППО. Візит іранського експерта, який мав оцінити українську лабораторію для розшифровки "чорних скриньок" збитого 8 січня українського літака МАУ також відкладається.
"Вони (Іран — ред.) зараз говорять, що їхній експерт, як було обіцяно, 15 січня, не приїде, але це питання вирішується", — повідомила начальниця Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліна Чиж на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.
Раніше Іран повідомив, що не може самостійно розшифрувати "чорні скриньки". У відповідь Україна запропонувала свою допомогу. За словами Чиж, для цього в Україну мав приїхати експерт з Ірану та оглянути лабораторію в КПІ ім. Сікорського. Експерт мав прибути до Києва 15 січня, але не приїхав.
Тому, як повідомила Чиж, українська сторона підготувала другий запит до Ірану з проханням надати доступ до самописців. Однак Іран і на цей запит не відповів.
Окрім того, Україна також просить доступу до частин літака та інших речей з розбитого Boeing, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні щодо збиття літака. Відповіді щодо цього Іран також не надав.
Як відомо:
- 8 січня літак Boeing-737 розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
- 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить "Міжнародним авіалініям України". Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
- СБУ на виконання доручення Офісу генерального прокурора розпочала розслідування обставин авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрито за трьома статтями: ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту), ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.
- Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації Франції повідомило, що "чорні скриньки" зі збитого літака будуть розшифровувати в Україні, а саме Бюро візьме участь у процесі розшифровки.