Організація цивільної авіації Ірану опублікувала другий попередній звіт щодо катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" Boeing-737 в Тегерані 8 січня, у якій загинули всі пасажири й екіпаж.
Згідно зі звітом, український літак був збитий двома ракетами класу "земля – повітря" Tor-M1 малого радіусу дії і у ньому докладно описується хронологія подій.
Так, пілот втратив зв'язок із диспетчером на висоті майже 2,5 км. Літак зник з екранів вторинного спостереження о 6:15, а з головних систем – о 6:18.
Водночас Іран зазначає, що в нього немає коштів для декодування "чорних скриньок", ігноруючи запити України щодо їх передачі. Згідно з повідомленням, ці "чорні скриньки" є "одними з найпередовіших у своєму класі у світі". Французькі й американські агентства з розслідування авіаційних катастроф відмовилися надавати Ірану необхідне обладення для їх розшифровки.
Зазначається, що звіт не є остаточним результатом розслідування і воно триватиме доти, доки не будуть виявлені всі аспекти трагедії.
Як відомо:
- 8 січня літак Boeing-737, який належить Міжнародним авіалініям України, розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. За офіційною інформацією, на борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.
- В авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing-737, який зазнав катастрофи в Тегерані, був новим, зауважень до його технічної частини не було і він проходив перевірку 6 січня.
- 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить "Міжнародним авіалініям України". Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
- Державіаслужба заборонила українським авіакомпаніям перельоти над повітряним простором Ірану до з'ясування причин катастрофи і планує позапланову перевірку МАУ.
- Згідно з першим звітом Ірану, траекторія польоту літака вказувала на те, що він спочатку прямував на захід, повернув відразу після початку проблеми і прямував назад до аеропорту.
- Обидві "чорні скринькі", знайдені на місці трагедії, виявилися пошкоджені, а частина записів з них — втрачені.
- Іран не відповідає на запити України стосовно доступу до самописців і частин літака МАУ, збитого іранськими ППО.
- Згодом стало відомо, що Іран хоче самостійно розшифрувати "чорні скриньки" збитого українського літака й не ухвалив остаточного рішення, чи передавати їх іншим країнам.